Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościWrzesień w Płockiej Galerii Sztuki

Wrzesień w Płockiej Galerii Sztuki

Po wakacjach, Płocka Galeria Sztuki zaprasza we wrześniu do obejrzenia wystawy fotograficznej w ramach „III Płockich Dni Fotografii”, autorstwa czworga artystów: Katarzyny Kalua Kryńskiej, Iwony Germanek, Sergiusza Sachno i Piotra Speka. Ponadto, w powakacyjnej propozycji edukacyjnej znalazły się warsztaty plastyczne, oprowadzania autorskie i zaproszenie na finisaż wystawy fotograficznej.

8.09.2023 (piątek), od godz. 10.00 zwiedzanie wystawy fotograficznej w ramach „III Płockich Dni Fotografii”.

Tegoroczne „III Płockie Dni Fotografii” tworzy 15 wystaw, prezentowanych w kilku miejscach. W Płockiej Galerii Sztuki zostaną pokazane cztery.Katarzyna Kalua Kryńska zaprezentuje „Blue Moon Garden”. To artystka wizualna, architektka i fotografka specjalizująca się w fotografii emocjonalnej, portretowej i kreacyjnej, posługująca się fotografią tradycyjną, alternatywną oraz mix-media, eksperymentująca z XIX-wiecznymi procesami fotograficznymi oraz z materiałami światłoczułymi. Iwona Germanek – intermedialna artystka wizualna, łącząca klasyczną fotografię z technikami specjalnymi i szlachetnymi, używająca kolażu analogowego i cyfrowego, pracująca na albumach fotograficznych i zielnikach, podejmująca w swoich pracach m.in. tematykę rodziny, niepamięci, depresji, ale także abstrakcji, pokaże cykl Zielnik. Sergiusz Sachno, autor licznych plakatów, okładek płytowych, książkowych i programów teatralnych oraz wystawy Stulecie Polaków, laureat wielu nagród i wyróżnień z całego świata, prezentuje swój projekt „Aktorzy”. Natomiast Piotr Spek, organizator licznych wystaw, plenerów i spotkań poświęconych szeroko pojętym zagadnieniom fotografii, historii fotografii i sztuk wizualnych, zaprosi do zwiedzania „Okruchów”.Patronatem honorowym „III Płockie Dni Fotografii” objął Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, a artystycznym – Związek Polskich Artystów Fotografików.

9.09. 2023 (sobota), godz. 14.00 – kuratorskie i autorskie oprowadzanie po wystawach fotograficznych, prezentowanych w ramach „III Płockich Dni Fotografii”.

Będzie to okazja do spotkania z kuratorem Henrykiem Malesą i z autorkami i autorami prezentowanych fotografii, którzy przybliżą ich kontekst. Ponadto będzie można spojrzeć na złożony charakter relacji artysta – dzieło oraz zapoznać się z koncepcją i założeniami i podstawami merytorycznymi poszczególnych wystaw. Spotkanie będzie też okazją do szerszej rozmowy i dyskusji z twórcami zdjęć. Oprowadzanie w cenie biletu.

15.09.2023 (piątek), godz. 16:00-17.30warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Biżuteria różnych regionów” .

Kolejne spotkanie z cyklu „Sztuka z tradycją przeplatana”, mających na celu zaszczepienie wśród młodszych pokoleń zwyczaje i umiejętności charakterystyczne dla lat dawnych. Biżuteria towarzyszy ludzkości od zarania dziejów i pełniła różnorodne funkcje. Najwyżej ceniony koral prawdziwy oraz bursztyny były nawet pewnego rodzaju talizmanem. Królestwem bursztynu było wybrzeże Bałtyku i Kurpie, natomiast ozdoby metalowe powstawały przede wszystkim w południowej Polsce – na Śląsku Cieszyńskim i Podhalu. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość samodzielnego stworzenia wymarzonej ozdoby z żyłek i koralików. Niepowtarzalna ozdoba będzie doskonałą pamiątką czasu spędzonego w miłej i kreatywnej atmosferze.

Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel.  24 366 43 23 lub  24 366 43 20.

22.09.2023 (piątek), godz. 18.00 – finisaż wystaw fotograficznych „III Płockich Dni Fotografii” z udziałem kuratora Henryka Malesy.

W Płockiej Galerii Sztuki w ramach „III Płockich Dni Fotografii” są pokazywane cztery wystawy: „Blue Moon Garden” Katarzyny Kalua Kryńskiej, „Zielnik” Iwony Germanek, „Aktorzy” Sergiusza Sachno i „Okruchy” Piotra Speka. Piątkowy finisaż to okazja do udziału w spotkaniu z kuratorem wystawy Henrykiem Malesą – prezesem Fundacji „Fotografia Polska” i organizatorem projektu. Znany fotografik zaprosi do spojrzenia na prezentowane zdjęcia swoim okiem i przybliży ich kontekst. Wstęp wolny.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 14 22 19 23

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl