Płocka Galeria Sztuki

Wszechstronni razem

Wspólnie z Prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim, posadziliśmy dziś kolejne drzewa, które wzbogacą zielone tereny płockich instytucji kultury. Od ubiegłego tygodnia klony, czeremchy i japońskie wiśnie rosną już obok Książnicy Płockiej i Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Nasadzenie drzew to efekt decyzji mieszkańców, którzy głosowali w ramach 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka na projekt „Wszechstronni Razem”, który przewidywał m. in. posadzenie 100 sztuk drzew w pobliżu instytucji kultury w Płocku.

Nad wszystkim czuwał Zakładu Aktywności Zawodowej w Płocku, który pomoże przy zadbaniu o właściwą pielęgnację nowych drzew. Dziękujemy także PGO w Płocku Sp z o. o. Spółka dostarczyła nam Kobierniczek, który wpłynie na jakość gleby i odżywioną zieleń.

Sadzenie drzew na terenie Płockiej Galerii Sztuki stał się okazją do ogłoszenia wyników 11. już edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. Na 13 projektów ogólnomiejskich i 39 osiedlowych zagłosowało blisko 8 procent mieszkańców Płocka. Do realizacji wybrano 14 zadań: 2 ogólnomiejskie i 12 osiedlowych.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl