Płocka Galeria Sztuki

Ładowanie Wydarzenia
Płocka Galeria SztukiWydarzeniaNoc Muzeów Ukryte Nierozpoznane Powszechne

Noc Muzeów Ukryte Nierozpoznane Powszechne

14 maja 2022, 15:00 - 23:00
  • To wydarzenie minęło.
Od lewej 1/3 miejsca zajmuje lupa powiększająca fragment jednego z obrazów Jana Lebensteina, po prawej stronie tekst: Noc Muzeów 14.05 Ukryte Nierozpoznane Powszechne

Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki. Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki przebiegać będzie pod hasłem Ukryte – NierozpoznanePowszechne. Będzie to okazja do spotkania z mitami, symbolami i archetypami oraz z ich znaczeniem. Próbą zastanowienia się nad inspiracjami, wartościami, uniwersalnymi prawdami, które niosą, o naturze ludzkiej, prawdach i zasadach, które rządzą światem. Pretekstem staną się prezentowane w tym dniu wystawy: Bezbramna brama czy Leben – Stein. Jan. Fotoplastykon, a także spotkanie autorskie z dr. Krzysztofem Cichoniem czy maraton rysunkowy dla dzieci i dorosłych. W ramach Nocy Muzeów zaplanowane są:

godz. 15:00 – 22:00 (dziedziniec PGS) – maraton rysunkowy Co nas łączy?

W czasie maratonu rysunkowego postaramy się wspólnie zaprojektować własne znaki, symbole, logo lub herb. Inspiracją będą legendy i mity z różnych kultur, postaci ze świata realnego, ale także fantazja i wyobraźnia uczestników zajęć. Do wydarzenia będzie można dołączyć w dowolnym momencie. Do wspólnego rysowania zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

godz. 18:30 – 20:00 (siedziba PGS/Galeria Kreski)

spotkanie autorskie i promocja książki dr. Krzysztofa Cichonia „Lebenstein. Mały leksykon archetypów” – pierwszej w Polsce tego rodzaju publikacji poświęconej twórczości Jana Lebensteina, wybitnego artysty XX wieku.

godz. 19:00 (siedziba PGS/Galeria Kreski) otwarcie wystawy Leben – Stein. Jan. Fotoplastykon.

Prezentacja twórczości Jana Lebensteina w formie dioram z fragmentów jego obrazów, rysunków oraz Fotoplastykonu z ważnymi dla artysty archetypami i symbolami, którymi inspirował się w swojej sztuce.

godz. 20:00

oprowadzanie po wystawie fotograficznej Grzegorza Piaskowskiego Bezbramna brama z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę autora i problematykę przedstawionych prac.

Szczegóły

  • Data: 14 maja 2022
  • Godzina: 15:00 - 23:00

Miejsce wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl