II edycja projektu edukacyjnego Gwiazdy w Wiśle
II edycja projektu edukacyjnego „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku” Dyrektorzy Szkół,Koleżanki i Koledzy Poloniści, Historycy, Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej oraz zainteresowani nauczyciele Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku we współpracy z Płocką Galerią Sztuki serdecznie zaprasza wszystkie placówki edukacyjne do udziału w II edycji projektu pt. Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku.Edycja pierwsza tego projektu miała na celu kształtowanie postaw przywiązania i szacunku dla małej ojczyzny w oparciu o treści książki pod tytułem Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku wydanej przez Płocką Galerię Sztuki i zaowocowała licznymi inicjatywami szkół i przedszkoli w postaci rozmaitych form działań uczniów: plastycznych, literackich, teatralnych i muzycznych. Nauczyciele przygotowali bardzo interesujące scenariusze lekcji, przedstawień, zajęć pozalekcyjnych, konkursy i zestawy krzyżówek. Wydano je w formie zeszytu metodycznego. Materiały te, galeria zdjęć oraz informacje nt. projektu dostępne są również na stronie internetowej MSCDN Wydział w Płocku http://www.mscdn.edu.pl
Podstawą wszystkich działań uczniów i nauczycieli realizowanych w ramach projektu, podobnie jak i w roku ubiegłym, będzie wspomniana książka Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku. Bieżącą II edycję projektu edukacyjnego rozpoczniemy konferencją informacyjną, która odbędzie się 3 listopada 2010 r. w godz. 12:00 – 13:30 w Płockiej Galerii Sztuki, ul. Sienkiewicza 36. Potwierdzenie udziału w konferencji mile widziane.
Zgłoszenia należy dokonać wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej MSCDN Wydział w Płocku http://www.mscdn.edu.pl do dnia 25 października 2010 r.
W trakcie realizacji projektu zapraszamy do udziału w warsztatach malarskich (plenerowych), muzycznych, komputerowych i twórczości. Szczegółową ofertę tych warsztatów wraz z harmonogramem przedstawimy na konferencji.
Udział szkoły w projekcie może mieć formę różnych działań w postaci, np.
– opracowanych przez nauczycieli:
- scenariuszy lekcji
- scenariuszy przedstawień teatralnych
- słuchowisk radiowych
- quizów, konkursów
- krzyżówek
- gry terenowej
– przygotowanych i wykonanych przez uczniów:
- kart do gry
- gry planszowej
- dokumentacji fotograficznej
- komiksu
- filmu z komórki
- gazety/czasopisma
- bloga z nowymi legendami i baśniami o Płocku
Projekt nie ma charakteru konkursu, jednak najciekawsze propozycje zostaną na zakończenie zaprezentowane i upowszechnione w mediach lub w postaci publikacji metodycznej. Wszystkie placówki i opiekunowie otrzymają dyplomy.
Zapraszamy