Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualności1 czerwca z Płocką Galerią Sztuki

1 czerwca z Płocką Galerią Sztuki

1 czerwca o godz.12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z opiekunami do udziału w zajęciach plastycznych na świeżym powietrzu. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, nie poprowadzi ich znakomity rzeźbiarz i ilustrator Józef Wilkoń, ale Monika Chrabąszcz-Tarkowska – autorka koncepcji i projektu plakatu do wystawy plenerowej „Pawie Pióro”, którą można bezpłatnie oglądać na galeryjnym dziedzińcu. Warsztaty „Plamą i kreską” będą połączone z oprowadzaniem po wystawie „pawiej ilustracji”.

Młodzi miłośnicy sztuki dowiedzą się m.in.kim jest Józef Wilkoń, czym się zajmuje, co było najpierw – ilustracja czy utwór literacki? Podczas zajęć praktycznych, każde dziecko będzie zachęcane do podejmowania szybkich decyzji plastycznych, by wyzwolić w sobie spontaniczność i radość ze swobodnego tworzenia.
Uwaga! Ze względu na stan epidemiczny i reżim sanitarny, liczba uczestników warsztatów będzie ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23 lub 24 266 43 20).

Monika Chrabąszcz-Tarkowska – projektantka, fotografka, kuratorka, doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i asystentka na Wydziale Sztuki krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Zajmuje się identyfikacją wizualną, projektowaniem książek i wystaw. Pracowała przede wszystkim dla instytucji kultury; przez lata związana z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie a potem z Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Członkini rady programowej Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”.

Szanowni Państwo, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, a także w związku z sytuacją epidemiczną, informujemy, że warsztaty i zwiedzanie wystawy będzie przebiegać zgodnie z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl