Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościArtystyczne Ferie w PGS
Plakat z tekstem w kolorowym kółku ze śnieżynkami: Artystyczne ferie w PGS, warsztaty rodzinne, wykłady, spotkania ze sztuką

Artystyczne Ferie w PGS

Na tegoroczne ferie zimowe przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych. Jak co roku, planujemy otwarte spotkania i warsztaty oraz wykłady. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnych działań:  stacjonarnych i online. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zachęcą małych i dużych odbiorców sztuki do twórczej zabawy i miłego spędzenia czasu.

Wydarzenia stacjonarne:

  • Warsztaty plastyczne „Gest i forma”.

Spotkanie warsztatowe z cyklu „Lepić, sklejać i klajstrować”, związane z tworzeniem trójwymiarowych form przy użyciu różnych materiałów. Celem warsztatów będzie chęć ukazania konstrukcji i relacji przestrzennych rozmaitych elementów, ich kształtów, objętości, materiałów i faktury. Zajęcia odbywać się będą w otoczeniu aktualnie prezentowanej wystawy „Całkiem nowy człowiek”.

termin: 31 stycznia (poniedziałek) 2022, godz. 12:00
odbiorcy: dzieci, młodzież
czas trwania: 120 min
wstęp: wolny
Obowiązuje rezerwacja miejsc tel.
+48 24 366 43 22, e-mail: laura.dyczko@plockagaleria.pl, dorota.ozdzynska@plockagaleria.pl

  • Oprowadzanie tematyczne po wystawie „Całkiem Nowy Człowiek 1.2” – fotografia i rzeźba.

Przewodnik przybliży problematykę zbiorowej wystawy, która będzie prezentować prace autorstwa trzydziestu artystek i artystów dwóch dyscyplin sztuki: fotografii i rzeźby. Ponadto będzie można spojrzeć na złożony charakter relacji artysta – dzieło oraz zapoznać się z koncepcją, dokładnymi założeniami i podstawami merytorycznymi wystawy. Spotkanie będzie okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy.

termin: 1 lutego 2022, godz. 17:00
odbiorcy: młodzież, dorośli
czas trwania: 30 min
wstęp: w cenie biletu

  • Wykład „Mistrz światła i cienia – Michelangelo Merisi da Caravaggio”.

Michelangelo Merisi da Caravaggio (1571 – 1610), mistrz malarskiego operowania światłem i cieniem, budził kontrowersje zarówno sposobem życia jak i obrazami, które malował. Uznany za prekursora baroku, do dziś fascynuje odbiorców sztuki, a wokół jego postaci krąży wiele legend.

termin: 3 lutego 2022, godz. 10:30
odbiorcy: młodzież, dorośli
czas trwania: 60 min
wstęp: w cenie biletu

  • Warsztaty plastyczne „Zasmakować w sztuce”.

Działania twórcze inspirowane twórczością Giuseppe Arcimboldo – malarza okresu manieryzmu, który swoimi oryginalnymi portretami i kompozycjami, tworzonymi z elementów martwej natury, zainspirował między innymi surrealistów. Jego twórczość posłuży do eksperymentowania z różnymi rodzajami przedstawiania ludzkiej sylwetki z użyciem roślin, warzyw i nasion.

termin: 7 lutego (poniedziałek) 2022, godz. 12:00
odbiorcy: dzieci, młodzież
czas trwania: 120 min
wstęp: wolny
Obowiązuje rezerwacja miejsc tel.
+48 24 366 43 22, e-mail: laura.dyczko@plockagaleria.pl, dorota.ozdzynska@plockagaleria.pl

Wydarzenia on-line (www.plockagaleria.pl, FB, Instagram):

  • Warsztaty plastyczne „Mała forma”.

Istotą warsztatów z cyklu „Lepić, sklejać i klajstrować” jest kształtowanie myślenia o otaczającej nas
przestrzeni. Rozmaitość materiałów i technik pozwoli na realizację niepowtarzalnych prac.

Specjalnie dla najmłodszych odbiorców sztuki zostaną przygotowane działania twórcze do aktualnej wystawy. Będzie można wykonać je samodzielnie w domu, dzięki specjalnym kartom opracowanym przez Dział Edukacji oraz krótkiej instrukcji dla rodziców/opiekunów.
Materiały przygotowane do samodzielnego wydrukowania i wykonania w formie kart działań, które zostaną umieszczone na stronie www.plockagaleria.pl w zakładce EDUKACJA/MATERIAŁY EDUKACYJNE.

termin: 16 lutego 2022, godz. 15:00
odbiorcy: dzieci, młodzież

Udział w wydarzeniach jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU w zakresie warunków uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Płocką Galerię Sztuki związanego z przeciwdziałaniami COVID-19

Informujemy, że podczas zajęć, warsztatów, spotkań, wykładów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby PGS (m.in. w celu dokumentacji informacji na stronie internetowej PGS oraz na portalach FB i Instagram). Jeżeli nie wyrażają Państwo na nie zgody, prosimy o wcześniejsze powiadomienie o tym osoby prowadzącej zajęcia. Brak przekazanej informacji sprzeciwu w formie pisemnej lub ustnej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez PGS ze zdjęć, o których mowa powyżej.

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 14 22 19 23

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl