Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościArtystyczne Ferie w PGS

Artystyczne Ferie w PGS

Na tegoroczne ferie zimowe przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych. Jak co roku, planujemy otwarte spotkania i warsztaty oraz wykłady. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnych działań:  stacjonarnych i online. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zachęcą małych i dużych odbiorców sztuki do twórczej zabawy i miłego spędzenia czasu.

Wydarzenia stacjonarne:

  • Warsztaty plastyczne „Gest i forma”.

Spotkanie warsztatowe z cyklu „Lepić, sklejać i klajstrować”, związane z tworzeniem trójwymiarowych form przy użyciu różnych materiałów. Celem warsztatów będzie chęć ukazania konstrukcji i relacji przestrzennych rozmaitych elementów, ich kształtów, objętości, materiałów i faktury. Zajęcia odbywać się będą w otoczeniu aktualnie prezentowanej wystawy „Całkiem nowy człowiek”.

termin: 31 stycznia (poniedziałek) 2022, godz. 12:00
odbiorcy: dzieci, młodzież
czas trwania: 120 min
wstęp: wolny
Obowiązuje rezerwacja miejsc tel.
+48 24 366 43 22, e-mail: laura.dyczko@plockagaleria.pl, dorota.ozdzynska@plockagaleria.pl

  • Oprowadzanie tematyczne po wystawie „Całkiem Nowy Człowiek 1.2” – fotografia i rzeźba.

Przewodnik przybliży problematykę zbiorowej wystawy, która będzie prezentować prace autorstwa trzydziestu artystek i artystów dwóch dyscyplin sztuki: fotografii i rzeźby. Ponadto będzie można spojrzeć na złożony charakter relacji artysta – dzieło oraz zapoznać się z koncepcją, dokładnymi założeniami i podstawami merytorycznymi wystawy. Spotkanie będzie okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy.

termin: 1 lutego 2022, godz. 17:00
odbiorcy: młodzież, dorośli
czas trwania: 30 min
wstęp: w cenie biletu

  • Wykład „Mistrz światła i cienia – Michelangelo Merisi da Caravaggio”.

Michelangelo Merisi da Caravaggio (1571 – 1610), mistrz malarskiego operowania światłem i cieniem, budził kontrowersje zarówno sposobem życia jak i obrazami, które malował. Uznany za prekursora baroku, do dziś fascynuje odbiorców sztuki, a wokół jego postaci krąży wiele legend.

termin: 3 lutego 2022, godz. 10:30
odbiorcy: młodzież, dorośli
czas trwania: 60 min
wstęp: w cenie biletu

  • Warsztaty plastyczne „Zasmakować w sztuce”.

Działania twórcze inspirowane twórczością Giuseppe Arcimboldo – malarza okresu manieryzmu, który swoimi oryginalnymi portretami i kompozycjami, tworzonymi z elementów martwej natury, zainspirował między innymi surrealistów. Jego twórczość posłuży do eksperymentowania z różnymi rodzajami przedstawiania ludzkiej sylwetki z użyciem roślin, warzyw i nasion.

termin: 7 lutego (poniedziałek) 2022, godz. 12:00
odbiorcy: dzieci, młodzież
czas trwania: 120 min
wstęp: wolny
Obowiązuje rezerwacja miejsc tel.
+48 24 366 43 22, e-mail: laura.dyczko@plockagaleria.pl, dorota.ozdzynska@plockagaleria.pl

Wydarzenia on-line (www.plockagaleria.pl, FB, Instagram):

  • Warsztaty plastyczne „Mała forma”.

Istotą warsztatów z cyklu „Lepić, sklejać i klajstrować” jest kształtowanie myślenia o otaczającej nas
przestrzeni. Rozmaitość materiałów i technik pozwoli na realizację niepowtarzalnych prac.

Specjalnie dla najmłodszych odbiorców sztuki zostaną przygotowane działania twórcze do aktualnej wystawy. Będzie można wykonać je samodzielnie w domu, dzięki specjalnym kartom opracowanym przez Dział Edukacji oraz krótkiej instrukcji dla rodziców/opiekunów.
Materiały przygotowane do samodzielnego wydrukowania i wykonania w formie kart działań, które zostaną umieszczone na stronie www.plockagaleria.pl w zakładce EDUKACJA/MATERIAŁY EDUKACYJNE.

termin: 16 lutego 2022, godz. 15:00
odbiorcy: dzieci, młodzież

Udział w wydarzeniach jest równoznaczny z akceptacją REGULAMINU w zakresie warunków uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Płocką Galerię Sztuki związanego z przeciwdziałaniami COVID-19

Informujemy, że podczas zajęć, warsztatów, spotkań, wykładów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby PGS (m.in. w celu dokumentacji informacji na stronie internetowej PGS oraz na portalach FB i Instagram). Jeżeli nie wyrażają Państwo na nie zgody, prosimy o wcześniejsze powiadomienie o tym osoby prowadzącej zajęcia. Brak przekazanej informacji sprzeciwu w formie pisemnej lub ustnej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez PGS ze zdjęć, o których mowa powyżej.

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl