Płocka Galeria Sztuki

kolaż czterech zdjęc - z oprowadzania z przewodnikiem, warsztatów i kamera filmowa

Co nowego w Galerii?

Co nowego w Galerii? Epidemia wirusa SARS-COV-2 spowodowała tymczasowe zawieszenie działalności Płockiej Galerii Sztuki. Chcąc jednak pozostać w kontakcie z widzami, zwiększyliśmy jeszcze bardziej aktywność w naszych mediach społecznościowych: Facebooku i Instagramie, na których regularnie pojawiają się interesujące teksty o sztuce, i prezentowane są wybrane dzieła z kolekcji własnej PGS oraz wiele inspirujących treści.Wiemy, że nic nie zastąpi osobistego kontaktu z dziełem sztuki, jednakże trudne sytuacje wymagają nietypowych rozwiązań. Od 27 marca w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki gości sztuka malarki i rysowniczki Barbary Szubińskiej – „Zapis współczesności. Świat na papierze”, którą można w formie on-line obejrzeć na galeryjnym Facebooku. Oprócz wystawy, udostępnione zostało, w formie nagrania, oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem, a także tekst wprowadzający do wystawy Elżbiety Dzikowskiej, znanej podróżniczki, historyka sztuki i kuratorki wystawy, oraz cyfrowa wersja katalogu  towarzyszącego wystawie, aby móc lepiej przyjrzeć się prezentowanym na wystawie pracom.
Ponadto, od 15 kwietnia Galeria zaprezentuje nowy cykl (również dostępny online na Facebooku), w którym będziemy wspominać archiwalne wystawy i wernisaże.

Z myślą o rodzicach i dzieciach przebywających teraz w domach, na stronie internetowej  galerii w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne, pod hasłem „Galeria gościnnie” znajduje się, wraz z programem, szczegółowy opis nowego projektu, który jest sympatyczną propozycją spędzania czasu w ciekawy i zajmujący sposób.

Wierzymy, że już wkrótce, gdy epidemia się skończy, znów będziemy mogli wszyscy bezpiecznie spotkać się w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki, a tymczasem pozostańmy ze sztuką w domach na bieżąco – online.

Śledźcie nas na  Facebooku i Instagramie.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl