Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościFerie z Płocką Galerią Sztuki – online
Plakat reklamujący zajęcia. Jest to śnieżynka zrobiona z pędzelków, ołówków i szpachelek w jasnoniebieskich odcieniach i niebieski napis Ferie w PGS

Ferie z Płocką Galerią Sztuki – online

Na tegoroczne ferie zimowe Płocka Galeria Sztuki przygotowała wyjątkową ofertę edukacyjną online, do skorzystania z której zapraszamy całe rodziny. Podczas zaplanowanych – warsztatów plastycznych, spacerów i wirtualnych spotkań ze sztuką, będzie można kreatywnie i ciekawie spędzić czas w ramach cyklu „W składzie ze sztuką” lub wspólnie odkrywać i eksperymentować podczas wirtualnych spotkań: „Artysta z wyobraźnią”, które poprowadzą płoccy twórcy, a punktem wyjścia do zaprezentowanych przez nich działań, oprócz tytułowej WYOBRAŹNI, staną się ich własne prace. Mamy nadzieję, że nasze propozycje zachęcą małych i dużych do wspólnego spędzania czasu i twórczej zabawy. Zapraszamy!04.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Konie w malarstwie” – pierwszy odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym artystka Maria Weigl-Wojnarowska zaprezentuje swoją twórczość oraz wybrane prace. Na przykładzie prezentowanych dzieł zostanie podjęty temat konia w malarstwie, a następnie w części warsztatowej uczestnicy dowiedzą się, jak narysować lub namalować zwierzęcą postać.
Warsztaty dla uczestników w wieku 12-100 lat

06.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Strona internetowa Galerii)
„W składzie z Dwurnikiem” – propozycje plastyczne w oparciu o znajdujący się w zbiorach Galerii obraz „Kaźmierz” Edwarda Dwurnika, jednego z najbardziej znanych artystów polskiej sztuki współczesnej. W ramach cyklu „Pracownia” zapraszamy do wykonania prostych, manualnych prac plastycznych. W wykonaniu ich dodatkowo wykorzystamy zdolność kojarzenia i spostrzegawczość. Materiały z instrukcjami będą do pobrania na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.
Warsztaty dla uczestników w wieku 6-15 lat

08.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Sztuka zamknięta w mozaice” – kolejny odcinek z cyklu „Artysta z wyobraźnią”, w którym Magdalena Sikorska-Tokarska zaprezentuje swoją twórczość oraz przedstawi zasady tworzenia mozaiki. W czasie zajęć odbiorcy dowiedzą się między innymi: z jakich materiałów można ją wykonać.
Warsztaty dla uczestników w wieku 12-100 lat

11.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„W składzie ze sztuką – spacer z JSD” – pod tymi tajemniczymi literami kryją się nazwiska trzech artystów (Ludwik Jaksztas, Andrzej Sadowski, Janusz Dziurawiec), których prace portretujące fragmenty płockich ulic znajdują się w kolekcji PGS. Dzieła zaprezentowane na stronie facebookowej Galerii, staną się punktem wyjścia do twórczych działań. Zadaniem uczestników będzie … spacer i następnie sfotografowanie miejsca przedstawionego na obrazie, po czym wysłanie go na adres: edukacja@plockagaleria.pl. Zdjęcia staną się częścią kolażu, który zostanie zaprezentowany na Facebooku i Instagramie Płockiej Galerii Sztuki.
Warsztaty dla uczestników w wieku 10-100 lat

13.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Strona internetowa Galerii)
„W składzie ze Staniewskim” – inspiracją do warsztatowych działań będzie obraz „Martwa natura z pędzlami” Stanisława Staniewskiego. W ramach naszej „Pracowni”, uczestnicy zajęć będą kolorować, dorysowywać i doklejać poszczególne elementy tworząc wariacje martwej natury. Materiały z instrukcjami będą do pobrania na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne.
Warsztaty dla uczestników w wieku 6-15 lat

15.01.2021, godz. 12:00 (Facebook, Instagram Galerii)
„W składzie ze sztuką – spacer z JSD” – prezentacja zdjęć oraz kolaż, podsumowujące fotograficzny spacer zainspirowany obrazami Jaksztasa, Sadowskiego i Dziurawca z kolekcji własnej PGS.

17.01.2021, godz. 12:00 (Facebook Galerii)
„Z kolekcji PGS” – spotkanie autorskie, podczas którego uczestnicy spotkania zapoznają się z wybranymi pracami oraz faktami z historii kolekcji PGS. Prowadzenie: Dorota Ożdżyńska.
Spotkanie dla uczestników w wieku 12-100 lat

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl