Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościFinisaż wystawy „Całkiem Nowy Człowiek 1.2”
Na czarno-ciemnofioletowym tle tekst: Całkiem nowy człowiek 1.2 fotografia i rzeźba

Finisaż wystawy „Całkiem Nowy Człowiek 1.2”

Finisaż wystawy z udziałem kuratora i artystów.

To ostatnia szansa na zwiedzanie ekspozycji i okazja do udziału w wyjątkowym spotkaniu z pracami trzydziestu artystek i artystów tworzących w dziedzinie fotografii i rzeźby, dla których punktem wyjścia jest refleksja nad współczesnym człowiekiem. Przez swoje dzieła twórcy między innymi zadają pytania o jednostkę i zbiorowość: Jaki jest dziś człowiek? Dokąd zmierza? Co z naszym humanizmem, gdzie jest miejsce dla chorych, słabych, wykluczonych czy odmiennych? Są to pytania bardzo ważne dla wszystkich pokoleń. Wiele z prezentowanych na wystawie prac odnosi się bezpośrednio do aktualnej rzeczywistość, odczuć i emocji związanych z wyobcowaniem, samotnością i przymusową izolacją.
Wystawa ma interdyscyplinarny charakter, dotyka wielu zagadnień i prezentuje zróżnicowane wizerunki tytułowego „nowego człowieka”, często samotnego, pozbawionego relacji z drugim człowiekiem, żyjącego w wirtualnym świecie. Wystawa łączy pokolenia twórców jak i odbiorców, ukazując ważną rolę sztuki i artystów w kształtowaniu poglądów społecznych i dyskursu publicznego.

Ekspozycja powstała dzięki współpracy między Związkiem Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski, Wielkopolskim Związkiem Artystów Rzeźbiarzy oraz Wydziałem Rzeźby na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Współorganizatorem jest Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku.

Kurator wystawy
dr Tomasz Jędrzejewski

Artystki i artyści biorący udział w wystawie:
Robert Andre, Wojciech Beszterda, Emilia Bogucka, Jarosław Bogucki, Joanna Buczak, Tytus Grodzicki, Anna Ilska-Gruchot, Jacek Jagielski, Tomasz Jędrzejewski, Andrzej Kołodziejczyk, Wiesław Koronowski, Roman Kosmala, Rafał Kotwis, Włodzimierz Kowaliński, Maciej Kuszela, Agnieszka Lisiak „Skórka”, Danuta Mączak, Igor Mikoda, Zdzisław Orłowski, Barbara Pilch, Patrycja Pi Pa Piwosz, Anna Sarnecka, Norbert Sarnecki, Sławek Skrobała, Piotr Spek, Dawid Szafrański, Leszek Szurkowski , Karol Szymkowiak, Krzysztof Ślachciak, Szymon Zwoliński.

Wystawę można oglądać do 20 lutego.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 14 22 19 23

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl