Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościGrudzień w Galerii – oferta edukacyjna
Front budynku Galerii, zroniony przez ośnieżone gałązki krzewu

Grudzień w Galerii – oferta edukacyjna

W ostatnim miesiącu 2021 r., Płocka Galeria Sztuki zaprasza nie tylko od 10 grudnia na samodzielne lub z przewodnikiem zwiedzanie wystawy płockiego środowiska artystycznego „Rzeczywiste/Wyobrażone”. W ferworze przedświątecznych przygotowań może warto spotkać ze sztuką podczas naszego wykładu lub wziąć udział w warsztatach plastycznych i wyczarować oryginalne ozdoby świąteczne lub prezent dla kogoś bliskiego.

Propozycje stacjonarne (siedziba Galerii):

15.12.2021 (środa), godz. 17:00 – oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy zbiorowej płockiego środowiska plastycznego jest „Rzeczywiste/Wyobrażone” z przewodnikiem, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

16.12.2021 (czwartek), godz. 10:30. – wykład „Z ulicy na salony – street art od początku”.
Wypowiedź artystyczna czy wandalizm? Do dziś trwają dyskusje na temat street artu jako kierunku w sztuce współczesnej, tworzonej w przestrzeni publicznej. Sztuka uliczna nie posiada ściśle określonych reguł działania, struktur dzieła, ani innych wyznaczników. Każdy tworzy, jak chce i gdzie chce, a w opinii odbiorców niekoniecznie jest to uznawane za działalność artystyczną (wstęp na wykład w cenie biletu). Wykład poprowadzi Dorota Ożdżyńska.

17.12.2021 (piątek), godz. 16:00 – warsztaty plastyczne „Świąteczne cudeńka”.
Mąka i sól to prosty pomysł na twórczą aktywność nawet dla najmłodszych dzieci. Idealnie nadają się do stworzenia pięknych dekoracji świątecznych lub prezentu dla bliskiej osoby. Prowadzenie – Laura Dyczko i Anna Kacperska
Wiek: 6-16 lat

Propozycje online (Facebook):

17.12.2021 (piątek), godz. 12:00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Świąteczne cudeńka” – masę solną można zrobić samodzielnie w domu i z pomocą kuchennych akcesoriów uformować z niej zarówno drobne ozdoby choinkowe, jak i świąteczną chatkę czy żłóbek. A może prezent dla bliskiej osoby?

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl