Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościGrudzień w Galerii – oferta edukacyjna

Grudzień w Galerii – oferta edukacyjna

W ostatnim miesiącu 2021 r., Płocka Galeria Sztuki zaprasza nie tylko od 10 grudnia na samodzielne lub z przewodnikiem zwiedzanie wystawy płockiego środowiska artystycznego „Rzeczywiste/Wyobrażone”. W ferworze przedświątecznych przygotowań może warto spotkać ze sztuką podczas naszego wykładu lub wziąć udział w warsztatach plastycznych i wyczarować oryginalne ozdoby świąteczne lub prezent dla kogoś bliskiego.

Propozycje stacjonarne (siedziba Galerii):

15.12.2021 (środa), godz. 17:00 – oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy zbiorowej płockiego środowiska plastycznego jest „Rzeczywiste/Wyobrażone” z przewodnikiem, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

16.12.2021 (czwartek), godz. 10:30. – wykład „Z ulicy na salony – street art od początku”.
Wypowiedź artystyczna czy wandalizm? Do dziś trwają dyskusje na temat street artu jako kierunku w sztuce współczesnej, tworzonej w przestrzeni publicznej. Sztuka uliczna nie posiada ściśle określonych reguł działania, struktur dzieła, ani innych wyznaczników. Każdy tworzy, jak chce i gdzie chce, a w opinii odbiorców niekoniecznie jest to uznawane za działalność artystyczną (wstęp na wykład w cenie biletu). Wykład poprowadzi Dorota Ożdżyńska.

17.12.2021 (piątek), godz. 16:00 – warsztaty plastyczne „Świąteczne cudeńka”.
Mąka i sól to prosty pomysł na twórczą aktywność nawet dla najmłodszych dzieci. Idealnie nadają się do stworzenia pięknych dekoracji świątecznych lub prezentu dla bliskiej osoby. Prowadzenie – Laura Dyczko i Anna Kacperska
Wiek: 6-16 lat

Propozycje online (Facebook):

17.12.2021 (piątek), godz. 12:00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Świąteczne cudeńka” – masę solną można zrobić samodzielnie w domu i z pomocą kuchennych akcesoriów uformować z niej zarówno drobne ozdoby choinkowe, jak i świąteczną chatkę czy żłóbek. A może prezent dla bliskiej osoby?

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl