Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościGrudzień z Płocką Galerią Sztuki

Grudzień z Płocką Galerią Sztuki

Wśród grudniowych propozycji PGS znalazły się warsztaty, oprowadzanie po wystawie „Bliskie i znajome” oraz wykład. Przez cały miesiąc zapraszamy też do indywidualnego zwiedzania wystawy płockiego środowiska plastycznego – wyrazistego zestawu 75 prac 21 artystek i artystów, otwartych na różne tendencje i style, o odmiennych wrażliwościach, należących do różnych pokoleń twórczych. Prezentacja jest niezwykle bogata i różnorodna. Obok prac malarskich eksponowane są grafiki, rysunki, tkanina i mozaika artystyczna, a twórczynie i twórcy balansują między różnymi nurtami sztuki – od realizmu po abstrakcję i surrealizm. Poruszają tematy tradycyjne, jak martwa natura, pejzaż czy portrety, po tworzenie prac o charakterze bardziej metafizycznym czy duchowym. Wystawa jest doskonałym przewodnikiem po tym, co szczególnie bliskie i znajome. Biorą w niej udział: Katarzyna Bąkowska-Roszkowska, Karolina Boruszewska, Michalina Czurakowska, Laura Dyczko, Dorota Goleniewska-Szelągowska, Iwona Korgul-Wyszatycka, Anna Krzemińska, Dorota Kwiatkowska, Aniela Ewa Lewandowska, Dawid Ławicki, Anna Macionek-Stańko,  Dominik Mikołajczyk, Przemysław Paszek, Zofia Samusik-Zaremba, Magdalena Sikorska-Tokarska, Stanisław Staniewski, Eugeniusz Szelągowski, Maria Weigl-Wojnarowska, Anna Wojnarowska, Sylwia Wyszyńska i Szymon Zaremba.

8.12.2023 (piątek), godz. 11:00-12.30warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Pająki.Tradycyjne Ozdoby Bożonarodzeniowe”.
Zanim pojawiła się choinka, świąteczną dekoracją był pająk (popularny do lat 70. XX w.), który wieszano pod sufitem. Co roku pająki przygotowywane były przez gospodynie oraz dziewczęta i wisiały w domu przez cały rok, aż do ich zniszczenia. Były symbolem dostatku i urodzaju. Robiono je ze słomy i kolorowej bibuły lub papieru.
Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel.  24 366 43 23 lub  24 366 43 20.

12.12.2023 (wtorek), godz. 17.00 – oprowadzanie po aktualnej wystawie „Bliskie i znajome” z artystkami.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z artystkami, które przybliżą problematykę prezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy i do spotkania z Katarzyną Bąkowską-Roszkowską, Karoliną Boruszewską, Laurą Dyczko, Anną Macionek-Stańko, Marią Weigl-Wojnarowską i Anną Wojnarowską – autorkami ekspozycji. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu.

21.12.2023 (czwartek), godz. 11:30 – wykład „Expo. Największe światowe wystawy (otwarte)”.
Czym są Targi Expo i dlaczego mają tak duże znaczenie we współczesnym świecie? Co łączy Crystal Palace, Dubaj i polską gościnność? Podczas wykładu poznamy Polski Pawilon na Expo 2020 w Dubaju w kontekście zbliżającego się Expo 2025 w Japonii, która już po raz trzeci będzie gospodarzem tego wydarzenia. Wstęp na wykład w cenie biletu.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl