Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualności„In between” – wernisaż
od lewej:podróżniczka i fotografka Elżbieta Dzikowska i dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska

„In between” – wernisaż

Od piątkowego wieczoru w Płockiej Galerii Sztuki można oglądać wystawę „In between” (Pomiędzy), którą tworzy 100 prac autorstwa Hanny Zawy-Cywińskiej. – Ta wystawa jest wielkim wydarzeniem nie tylko ze względu na przekrojowy charakter, będący świadectwem jej 40-lecia twórczości. Obok obrazów, prezentujemy rzadko pokazywane szerszej publiczności prace na papierze. Prezentowane dzieła charakteryzuje niezwykłe wyczucie koloru, dynamika i siła emocjonalna – podkreślała podczas otwarcia ekspozycji dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska, witając przybyłych gości, przyjaciół i miłośników twórczości Hanny Zawy-Cywińskiej, w tym reprezentujących warszawskie środowisko artystyczne. Wśród wernisażowych gości pojawili się między innymi kolekcjonerzy Anna i Piotr Dmochowscy, znakomity grafik Stanisław Wieczorek, wieloletni dziekan Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, czy Dorota Roester z kancelarii DWF.

Niestety, autorka prezentowanych prac ze względu na stan zdrowia nie mogła uczestniczyć w otwarciu swojej wystawy. Jednak w nadesłanym na tę okoliczność liście, życzyła wszystkim, by prezentacja jej prac „dostarczyła wszystkim samych pozytywnych wrażeń i by była dla każdego nowym, energetycznym doznaniem z lekką nutą kontemplacji”. Prosiła także, by w jej imieniu o „In between” opowiedziała jej serdeczna i wieloletnia przyjaciółka – fotografka i historyczka sztuki Elżbieta Dzikowska, która zwróciła uwagę, że trudno ocenić twórczość Hanny Zawy-Cywińskiej, gdyż jest artystką bardzo osobną i jej twórczość odbiera się bardzo osobiście. – Cieszę się, że Hania ma wystawę w mieście, które kocham – dodała znana podróżniczka. Opowiedziała również o wspólnych wyprawach w poszukiwaniu megalitów, które Dzikowska fotografowała, a Zawa malowała.

Do oglądania wystawy „In between” i samodzielnego odczuwania poszczególnych prac Płocka Galeria Sztuki zaprasza do 22 czerwca (środa) włącznie.

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

24 22 20 21 18 16

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl