Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualności„In between” – wernisaż
od lewej:podróżniczka i fotografka Elżbieta Dzikowska i dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska

„In between” – wernisaż

Od piątkowego wieczoru w Płockiej Galerii Sztuki można oglądać wystawę „In between” (Pomiędzy), którą tworzy 100 prac autorstwa Hanny Zawy-Cywińskiej. – Ta wystawa jest wielkim wydarzeniem nie tylko ze względu na przekrojowy charakter, będący świadectwem jej 40-lecia twórczości. Obok obrazów, prezentujemy rzadko pokazywane szerszej publiczności prace na papierze. Prezentowane dzieła charakteryzuje niezwykłe wyczucie koloru, dynamika i siła emocjonalna – podkreślała podczas otwarcia ekspozycji dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska, witając przybyłych gości, przyjaciół i miłośników twórczości Hanny Zawy-Cywińskiej, w tym reprezentujących warszawskie środowisko artystyczne. Wśród wernisażowych gości pojawili się między innymi kolekcjonerzy Anna i Piotr Dmochowscy, znakomity grafik Stanisław Wieczorek, wieloletni dziekan Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, czy Dorota Roester z kancelarii DWF.

Niestety, autorka prezentowanych prac ze względu na stan zdrowia nie mogła uczestniczyć w otwarciu swojej wystawy. Jednak w nadesłanym na tę okoliczność liście, życzyła wszystkim, by prezentacja jej prac „dostarczyła wszystkim samych pozytywnych wrażeń i by była dla każdego nowym, energetycznym doznaniem z lekką nutą kontemplacji”. Prosiła także, by w jej imieniu o „In between” opowiedziała jej serdeczna i wieloletnia przyjaciółka – fotografka i historyczka sztuki Elżbieta Dzikowska, która zwróciła uwagę, że trudno ocenić twórczość Hanny Zawy-Cywińskiej, gdyż jest artystką bardzo osobną i jej twórczość odbiera się bardzo osobiście. – Cieszę się, że Hania ma wystawę w mieście, które kocham – dodała znana podróżniczka. Opowiedziała również o wspólnych wyprawach w poszukiwaniu megalitów, które Dzikowska fotografowała, a Zawa malowała.

Do oglądania wystawy „In between” i samodzielnego odczuwania poszczególnych prac Płocka Galeria Sztuki zaprasza do 22 czerwca (środa) włącznie.

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl