Płocka Galeria Sztuki

Plakat do wystawy Komiksy są super to kolaż kilku rysunków

Komiksy są super!

W środę 1 czerwca, w Dzień Dziecka od godziny 10.00 Płocka Galeria Sztuki zaprasza całe rodziny na zwiedzanie wystawy plenerowej „Komiksy są super!”. Dodatkowo, tylko w tym dniu PGS zaprasza od godziny 12.00 do 15.00 do udziału w loterii fantowej oraz w sesji zdjęciowej dla opiekunów i ich pociech. Szykujemy też inne niespodzianki. Ekspozycję, prezentowaną na wielkoformatowych planszach, będzie można oglądać na dziedzińcu Galerii do 26 czerwca 2022 roku.

Wystawę tworzą prace, które zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie na komiks dla dzieci im. Janusza Christy. Relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe, a także emocje w wielu odcieniach to tylko niektóre z tematów podejmowanych przez twórców konkursowych prac, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą. Autorami prac są: Marta Falkowska, Berenika Kołomycka, January Nestor Misiak, Sztybar i Agnieszka Świętek, Katarzyna Urbaniak.

Twórcy komiksów zapraszają do przeżywania przygód razem ze stworzonymi przez nich postaciami. Sztybar i Świętek uczynili bohaterem swojej opowieści Rufusa, który nie rozumie, dlaczego inne zwierzęta go unikają. Jego życie zmieni się, gdy zaopiekuje się nim małżeństwo… owiec. Marta Falkowska zaprasza do przeżywania razem z Tosią i jej kotem Panem Preclem badawczej wyprawy w poszukiwaniu Pietrostwora, którego odcisk wielkiej łapy znalazła w swoim ogródku. Berenioka Kołomycka w swoim komiksie o Malutkim Lisku i Wielkim Dziku przypomina, że w trudnych sytuacjach może ocalić nas spokój i wsparcie przyjaciół.

Wystawa powstała we współpracy z Fundacją Czas Dzieci.

Janusz Christa (1934–2008) to jeden z prekursorów i najwybitniejszych artystów w historii polskiego komiksu, twórca takich popularnych serii jak: Kajko i Kokosz, Kajtek i Koko, Gucek i Roch. Christa ceniony jest przede wszystkim za mistrzowski warsztat i perfekcyjną kreskę. Christa rysował bardzo stylowo, pewną i wyrazistą kreską. Jego fabuły były lekkie i dowcipne, często zawierały aluzje do rzeczywistości PRL. Tworzył komiksy przede wszystkim dla młodych odbiorców.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

24 22 20 21 18 16

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl