Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościKwiecień w Galerii – oferta edukacyjna
Wnętrze Galerii. Kilka osób ogląda wystawę, w tym mężczyzna, kora pochyla się i z bliska ogląda obraz

Kwiecień w Galerii – oferta edukacyjna

Na kwiecień Płocka Galeria Sztuki przygotowała kilka propozycji edukacyjnych dla dzieci i dorosłych, również z myślą o osobach pochodzenia ukraińskiego. Proponujemy udział w warsztatach plastycznych czy wykładach i oprowadzaniach. Ponadto, w ramach naszego programu współpracy z ukraińskimi twórcami, artystami i ludźmi związanymi z kulturą, będą organizowane wspólnie z pracownikami Galerii wydarzenia, spotkania ze sztuką, warsztaty, które m.in. wprowadzą polskiego widza w zagadnienia ukraińskiej kultury i sztuki.

15.04.2022 (piątek) godz. 12.00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Pisanki kraszanki”.

Jest to pierwsza propozycja warsztatów plastycznych, skierowana również do dzieci i młodzieży pochodzenia ukraińskiego, przygotowana w ramach programu współpracy z ukraińskimi twórcami i artystami. Inspiracją do tworzenia wielkanocnych dekoracji, wykonanych techniką decoupage, będą motywy wiosenne. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą ugotowanych jajek, które po ozdobieniu będzie można umieścić w wielkanocnym koszyczku. Zajęcia poprowadzi Laura Dyczko przy udziale Tatiany Didkovskiej – ukraińskiej artystki, która przyjechała z rodziną do Płocka z Żytomierza, a przed wybuchem wojny pracowała w Muzeum Sztuk Pięknych w Kmytiv. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

19.04.2022 (wtorek), godz. 17:00 – oprowadzanie tematyczne po wystawie „Bezbramna brama”.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy fotografii Grzegorza Piaskowskiego „Bezbramna brama” z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę autora i problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

21.04.2022 (czwartek), godz. 10:30 – wykład „Muzeum dzieł zaginionych – historie kradzieży niektórych dzieł sztuki”.

W historii odnotowano wiele spektakularnych kradzieży dzieł sztuki. Niektóre z nich udało się odzyskać, po innych ślad zaginął. Często zrabowane obrazy zyskiwały jeszcze większą sławę. Ich dzieje nadają się na niejedną fascynującą opowieść (wstęp na wykład w cenie biletu).

22.04.2022 (piątek), godz. 16:00 – warsztaty plastyczne „Zasmakować w sztuce”.

Działania twórcze w technice kolażu zostaną zainspirowane dziełami holenderskich mistrzów martwych natur. Warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

26.04.2022 (wtorek), godz. 16:00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Kompozycja obrazu fotograficznego”.

Autorskie warsztaty plastyczne, prowadzone przez Grzegorza Piaskowskiego, autora wystawy „Bezbramna brama”, będą się składać z dwóch części. Pierwsza obejmie ilustrowaną slajdami naukę zasad kompozycji i metod szukania różnych perspektyw, opartych na osobistej praktyce prowadzącego, druga – to wspólna analiza zdjęć przyniesionych przez uczestników zajęć. Warsztaty skierowane są do początkujących i średnio zaawansowanych adeptów fotografii. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 14 22 19 23

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl