Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościKwiecień w Galerii – oferta edukacyjna
Wnętrze Galerii. Kilka osób ogląda wystawę, w tym mężczyzna, kora pochyla się i z bliska ogląda obraz

Kwiecień w Galerii – oferta edukacyjna

Na kwiecień Płocka Galeria Sztuki przygotowała kilka propozycji edukacyjnych dla dzieci i dorosłych, również z myślą o osobach pochodzenia ukraińskiego. Proponujemy udział w warsztatach plastycznych czy wykładach i oprowadzaniach. Ponadto, w ramach naszego programu współpracy z ukraińskimi twórcami, artystami i ludźmi związanymi z kulturą, będą organizowane wspólnie z pracownikami Galerii wydarzenia, spotkania ze sztuką, warsztaty, które m.in. wprowadzą polskiego widza w zagadnienia ukraińskiej kultury i sztuki.

15.04.2022 (piątek) godz. 12.00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Pisanki kraszanki”.

Jest to pierwsza propozycja warsztatów plastycznych, skierowana również do dzieci i młodzieży pochodzenia ukraińskiego, przygotowana w ramach programu współpracy z ukraińskimi twórcami i artystami. Inspiracją do tworzenia wielkanocnych dekoracji, wykonanych techniką decoupage, będą motywy wiosenne. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą ugotowanych jajek, które po ozdobieniu będzie można umieścić w wielkanocnym koszyczku. Zajęcia poprowadzi Laura Dyczko przy udziale Tatiany Didkovskiej – ukraińskiej artystki, która przyjechała z rodziną do Płocka z Żytomierza, a przed wybuchem wojny pracowała w Muzeum Sztuk Pięknych w Kmytiv. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

19.04.2022 (wtorek), godz. 17:00 – oprowadzanie tematyczne po wystawie „Bezbramna brama”.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy fotografii Grzegorza Piaskowskiego „Bezbramna brama” z przewodnikiem, który przybliży sylwetkę autora i problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

21.04.2022 (czwartek), godz. 10:30 – wykład „Muzeum dzieł zaginionych – historie kradzieży niektórych dzieł sztuki”.

W historii odnotowano wiele spektakularnych kradzieży dzieł sztuki. Niektóre z nich udało się odzyskać, po innych ślad zaginął. Często zrabowane obrazy zyskiwały jeszcze większą sławę. Ich dzieje nadają się na niejedną fascynującą opowieść (wstęp na wykład w cenie biletu).

22.04.2022 (piątek), godz. 16:00 – warsztaty plastyczne „Zasmakować w sztuce”.

Działania twórcze w technice kolażu zostaną zainspirowane dziełami holenderskich mistrzów martwych natur. Warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

26.04.2022 (wtorek), godz. 16:00 – rodzinne warsztaty plastyczne „Kompozycja obrazu fotograficznego”.

Autorskie warsztaty plastyczne, prowadzone przez Grzegorza Piaskowskiego, autora wystawy „Bezbramna brama”, będą się składać z dwóch części. Pierwsza obejmie ilustrowaną slajdami naukę zasad kompozycji i metod szukania różnych perspektyw, opartych na osobistej praktyce prowadzącego, druga – to wspólna analiza zdjęć przyniesionych przez uczestników zajęć. Warsztaty skierowane są do początkujących i średnio zaawansowanych adeptów fotografii. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

POBLASK13 POBLASK14 POBLASK5 POBLASK6 POBLASK-1 POBLASK-4

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl