Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościLipiec z Płocką Galerią Sztuki

Lipiec z Płocką Galerią Sztuki

Na pierwszy wakacyjny miesiąc Płocka Galeria Sztuki przygotowała zbiorową Wystawę Ilustracji Estońskiej „The Power of Pictures” (Potęga obrazu), a także inne wydarzenia edukacyjne: wykłady, warsztaty plastyczne i oprowadzanie po wystawie oraz Plenerową Akademię Rysunku. Do 31 lipca, od wtorku do piątku, w godz. 11:00-15:00 na dziedzińcu Galerii będą czekać na chętnych przygotowane sztalugi oraz materiały plastyczne potrzebne do tworzenia w różnych technikach, m.in.: pastele, węgle, ołówki, akwarele, akryle i inne. Dodatkowo, w wybrane czwartki będzie można bezpłatnie doskonalić swój warsztat, rozwijać pasję i talent pod okiem wykwalifikowanych artystów.

12.07.2024 (piątek), godz. 18.00 – wernisaż zbiorowej Wystawy Ilustracji Estońskiej „The Power of Pictures”.
„The Power of Pictures” (Potęga obrazu – „Pildi Jõud”) to kolejna prezentacja ilustracji estońskiej, będąca pokłosiem 6. i 7. Triennale Ilustracji w Tallinie z 2020 i 2023 roku. Każdorazowo celem Triennale Ilustracji jest inspirowanie ludzi do dostrzegania i doceniania tej dziedziny sztuki. Kuratorka wystawy Viive Noor podkreśla, że prezentowane na ekspozycji prace są rzadką i doskonałą okazję do zobaczenia twórczości artystów i ich ilustracji do książek w jej autentycznej formie: „Technologia druku zawsze ingeruje w książkę. Na wystawie można zobaczyć wiele wyrazistych stylów, uznanych twórców w różnym wieku i różnorodność stylów, a do tego narodową barwność”. Artyści mają swój wyraźny, charakterystyczny styl i tworzą własny, tajny świat – bardzo bajkowy i bardzo osobisty. Warto też zwrócić uwagę, czy oglądane prace są klasycznymi ilustracjami w starym stylu czy też to podążająca za trendami młodzieńcza śmiałość. Prezentowane ilustracje stworzyli: Katrin Ehrlich, Kadri Ilves, Anu Kalm, Kristi Kangilaski, Tiiu Kitsik, Tuulike Kivestu-Rotella, Kadi Kurema, Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Gerda Märtens, Ülle Meister, Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Lucija Mrzljak, Viive Noor, Sirly Oder, Anne Pikkov, Priit Rea, Liis Roden, Ulla Saar, Pamela Samel, Maris Siimer, Joonas Sildre, Elina Sildre, Kertu Sillaste, Kristina Tort, Maarja Vannas-Raid, Urmas Viik i Catherine Zarip. Zbiorowa Wystawa Ilustracji Estońskiej „The Power of Picture” to efekt rozpoczętej w 2017 r. współpracy między Płocką Galerią Sztuki z Ambasadą Republiki Estonii w Warszawie i z estońską artystką Viive Noor, która była kuratorką pięciu kolejnych wystaw, prezentowanych w PGS pod Honorowym Patronatem Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

18.07.2024 (czwartek), godz. 11:00-15.00„Uwaga! Ilustracja”warsztaty plastyczne w ramach Plenerowej Akademii Rysunku.
Spotkanie, na którym prowadząca zajęcia artystka Maria Weigl-Wojnarowska pokaże wyjątkowy świat projektowania ilustracji i zapozna uczestników z technikami swoich prac. Podczas warsztatów, łącząc różne techniki rysunkowe, powstaną prace łączące rysunek i malarstwo. Zapisy na warsztaty pod nr telefonu: 24 366 43 23, 24 366 43 20 lub pod adresem mailowym: karolina.boruszewska@plockagaleria.pl. Wstęp wolny.

23.07.2024 (wtorek), godz. 14:00 – oprowadzanie z przewodnikiem po zbiorowej Wystawie Ilustracji Estońskiej „The Power of Pictures” („Potęga Obrazu”).
Płocka Galeria Sztuki zaprasza na oprowadzanie z przewodnikiem, który przybliży koncepcję wystawy, opowie o wybranych pracach, a także postara się udzielić odpowiedzi na pytania zwiedzających. Wejście na oprowadzanie w cenie biletu.

25.07.2024 (czwartek), godz. 11:00-15.00„Batik. Tkanina – amulet” – warsztaty plastyczne w ramach Plenerowej Akademii Rysunku.
Spotkanie, na którym prowadząca zajęcia artystka Anna Krzemińska wprowadzi uczestników w malarski świat batiku. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tej niezwykłej technice zdobienia tkanin. Zapisy na warsztaty pod nr telefonu: 24 366 43 23, 24 366 43 20 lub pod adresem mailowym: karolina.boruszewska@plockagaleria.pl. Wstęp wolny.

31.07.2024 (środa), godz. 11:30 – Wykład „Biedermeier – pochwała wygody”
Kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o… Alfabet designu”, czyli wykładów poświęconych architekturze, architekturze wnętrz, wzornictwu i rzemiośle. Lipcowy wykład będzie poświęcony sztuce biedermeieru (1818-1848), które na kartach historii sztuki zapisało się jako czas względnego spokoju od wojen napoleońskich, sprzyjający projektowaniu i budowaniu mebli oraz przedmiotów dekoracyjnych. Podczas spotkania przyjrzymy się poszczególnym wyrobom rzemieślniczym: meblom, porcelanie czy elementom dekoracyjnym, a także porozmawiamy o tym, dlaczego sztuka biedermeieru cieszyła się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Wykład poprowadzi Karolina Boruszewska. Wejście w cenie biletu.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl