Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościLuty z Płocką Galerią Sztuki

Luty z Płocką Galerią Sztuki

W najkrótszy miesiąc roku zapraszamy na wernisaż i zwiedzanie wystawy „Antoni, Janusz, Bartosz Bisaga. Trzy odsłony sztuki”, na spotkanie z tymi włocławskimi artystami, oprowadzanie kuratorskie i z przewodnikiem po ekspozycji, wykład i warsztaty plastyczne.

Od 2 lutego do 3 marca 2024 roku w Płockiej Galerii Sztuki będzie można oglądać wystawę „Antoni, Janusz, Bartosz Bisaga. Trzy odsłony sztuki”, będącej rodzajem artystycznego spotkania twórców trzech pokoleń – ojca, syna i wnuka, którzy prezentują różne wizje artystyczne. W sumie ekspozycję tworzy blisko 90 dzieł, w tym w przeważającej części rzeźby Antoniego (ucznia Xawerego Dunkowskiego) i Janusza Bisagów. Obaj artyści, mimo odmiennych temperamentów twórczych i zróżnicowanego czasu aktywności twórczej oraz zmieniających się realiów politycznych, społecznych i życiowych, wzajemnie się uzupełniają i prowadzą artystyczny dialog. Pracują w glinie, szkliwią, wypalają, tworząc prace o tematyce sakralnej i świeckiej, rzeźby przedstawiające i abstrakcyjne. Obok ich rzeźb na ekspozycję złożą się także fotografie i grafika komputerowa najmłodszego z rodziny Bisagów – Bartosza.

7.02.2024 (środa) godz. 17:00oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Antoni, Janusz, Bartosz Bisaga. Trzy odsłony sztuki”.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z jej kuratorem – Jerzym Jabczyńskim, który przybliży problematykę prezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu.

9.02.2024 (piątek) godz. 16:00-17:30 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Gra światła” z cyklu „Sztuka z natury”
Pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów „Sztuka z natury”, mających na celu wykorzystanie natury jako obszaru działań twórczych. Inspiracją do działań artystycznych będzie sztuka angielskiego malarza Chrisa Wooda (1901-1930) i jego hipnotyzujące światła. Uczestnicy warsztatów przy pomocy transparentnych folii i wykorzystaniu witrażowych układów i zjawisk optycznych (oddziaływania światła z materią) stworzą innowacyjną instalację nawiązującą do Zorzy Polarnej. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 23 lub 24 366 43 20.


15.02.2024 (czwartek) godz. 11:30 – wykład „Mies van der Rohe Award. Najlepsze współczesne realizacje architektoniczne”  z cyklu „Rozmowy o…Alfabet designu”.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Rozmowy o… Alfabet designu” – projektu mającego na celu przybliżenie tematów związanych z wzornictwem, sztuką użytkową i architekturą. Podczas spotkania przyjrzymy się konkursowi architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe (niemiecki architekt modernistyczny, 1886-1969), którego zadaniem jest podkreślenie znaczenia wkładu europejskich architektów w rozwój nowych idei, technologii i rozwiązań we współczesnym rozwoju urbanistycznym i architektonicznym. Nagroda Unii Europejskiej w konkursie architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe przyznawana jest, co dwa lata od 1987 roku. Wejście na wykład w cenie biletu wstępu.

16.02.2024 (piątek) godz. 16:00-17:30 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Portret TYpograficzny” z cyklu WYPISZ, WYMALUJ! (7+ warsztaty rodzinne)
Zajęcia nawiązują do aktualnej wystawy „Antoni, Janusz, Bartosz Bisaga. Trzy odsłony sztuki”. Ich uczestnicy wybiorą kilka tytułów prac prezentowanych na ekspozycji, następnie stworzą szablony z wyrazami, literami, przy użyciu których wykonają portret/autoportret typograficzny. Podczas spotkania dzieci i młodzież w atrakcyjny, a zarazem nieszablonowy sposób zrealizują zadanie plastyczne, jednocześnie poznając twórczość rodziny Bisagów, eksponowaną w Galerii. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 23 lub 24 366 43 20.

20.02.2024 (wtorek) godz. 16:00 Oprowadzanie tematyczne z przewodnikiem po wystawie „Antoni, Janusz, Bartosz Bisaga. Trzy odsłony sztuki”
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z przewodnikiem, który przybliży problematykę prezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu.

23.02.2024 (piątek) godz. 16:00-17:30 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Gra światła” z cyklu „Sztuka z natury”
Zajęcia w ramach cyklu warsztatów „Sztuka z natury”, mających na celu wykorzystanie natury jako obszaru działań twórczych. Inspiracją do działań artystycznych będzie sztuka angielskiego malarza Chrisa Wooda (1901-1930) i jego hipnotyzujące światła. Uczestnicy warsztatów przy pomocy transparentnych folii i wykorzystaniu witrażowych układów i zjawisk optycznych (oddziaływania światła z materią) stworzą innowacyjną instalację nawiązującą do Zorzy Polarnej. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 23 lub 24 366 43 20.

25.02.2024 (niedziela) godz. 14:00 – „Bisaga. Sztuka trzech pokoleń” – spotkanie z artystami.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza dużych i małych na spotkanie z artystami Antonim, Januszem i Bartoszem Bisagami. Ojciec, syn i wnuk opowiedzą o swojej pasji do sztuki, o tym, jak wygląda życie i praca w rodzinie związanej ze sztuką, a także o tym, co ich jeszcze łączy zawodowo.  Spotkanie będzie również okazją do zgłębienia problematyki wystawianych prac w PGS, a także do spotkania i rozmowy z twórcami. Wstęp na spotkanie bezpłatny.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl