





Do skorzystania z letniej oferty Płocka Galeria Sztuki zaprasza całe rodziny. Podczas wakacyjnych zajęć będzie można kreatywnie spędzić czas, szukając inspiracji w sztuce i naturze. Lipcowe spotkania obejmą wystawy: estońskich artystów „Secret Lives”, Grzegorza Kozery „Widzenie powtórne” i plenerową ekspozycję na dziedzińcu Galerii „Tak było. Płock 1920”. Na warsztatach będzie można odkrywać zmiany zachodzące wokół nas, by łącząc naturę i sztukę wykorzystać nieszablonowe materiały (m.in. liście, kwiaty, gałęzie, trawy) w tworzeniu eko-dzieł: kolaży, płaskorzeźb, odlewów gipsowych, kwiatowych matryc drukarskich. Na zajęcia wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Osoba do kontaktu: Dorota Ożdżyńska. Ze względu na sytuację epidemiczną, Galeria działa również online – zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku i Instagramie.
8 lipca, godz. 12:00 – Ilustracja liśćmi wyklejana
Liście, listki, listeczki mają różne kształty: niektóre są smukłe, inne grube, gładkie lub postrzępione. Można z nich tworzyć niezwykłe kompozycje o baśniowym charakterze. Inspiracją do ich wykonania będzie wystawa estońskich ilustratorów „Secret Lives”, która gości w Płockiej Galerii Sztuki.
15 lipca, godz. 12:00 – Tajemniczy ogród
Lato to pora kwiecistych łąk i malowniczych ogrodów, które chciałoby się zachować na dłużej. Podpowiemy, jak utrwalić w plastelinie i gipsie kawałek lata na jesienne i zimowe wieczory.
22 lipca, godz. 12:00 – Eko-grafika
Czy wiecie, że kwiaty są świetnym materiałem drukarskim? Uczestnicy warsztatów podejmą się wyzwania – stworzenia abstrakcyjnych grafik przy użyciu roślinnych fragmentów.
29 lipca, godz. 12:00 – Łapacze sznurkiem przeplatane
Nasze „łapacze” będą miały za zadanie zatrzymać fragment lata na dłużej. Będziemy wyplatać i przeplatać, wykorzystując kształty i materiały, podpowiedziane nam przez naturę.
2 lipca, godz. 16:30
9 lipca, godz. 16:30
30 lipca, godz. 16:30
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy sztuki estońskiej „Secret Lives” (główne sale wystawowe) i Grzegorza Kozery „Widzenie powtórne” (Galeria Kreski) z przewodnikiem, który przybliży kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na pytania.