Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościNoc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki

Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki

Na tegoroczną Noc Muzeów w Płockiej Galerii Sztuki zapraszamy od godziny 16.00 do 22.00 (wstęp bezpłatny). Na ten wyjątkowy wieczór Galeria przygotowała wiele wydarzeń i spotkań ze sztuką. Będzie można zwiedzać z przewodnikiem wystawę malarstwa Andrzeja Adama Sadowskiego i obejrzeć w Galerii Kreski okazjonalną wystawę niepokazywanych prac z kolekcji własnej PGS, wziąć udział w rodzinnych warsztatach graficznych, a także w innych wydarzeniach oddziałujących na wyobraźnię. W programie:

– godz. 16.00-22.00 – „Rozbłyski w mrokach nocy” – warsztaty graficzne na dziedzińcu Galerii w ramach PLENEROWEJ DRUKARNI. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do własnoręcznego wykonania odbitek z matryc drzeworytniczych, których bohaterami będą nocne owady: ćmy, świetliki i inne. Do wydarzenia będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

– od godz. 17:00 – udostępnienie dla zwiedzających okazjonalnej „Wystawy niepokazywanych obrazów” w Galerii Kreski, którą tworzą wybrane dzieła z kolekcji własnej PGS, mało znane i w większości dotąd nieprezentowane szerokiej publiczności. Są wśród nich obrazy autorstwa współczesnych polskich artystek i artystów: Krystyny Brzozowskiej, Zofii Dyląg, Janusza Eysymonta, Katarzyny Karpowicz, Mariana Kępińskiego, Małgorzaty Kosiec, Jerzego T. Mroza oraz Zofii Samusik-Zaremby, pozyskane do zbiorów w ostatnich latach. W pokazywanych pracach odnajdziemy m.in. tematy  inspirowane wiecznością i nieskończonością, a także dotyczące nas samych, uwikłanych między światami,  możliwościami, których nie widać w uporządkowanej codzienności, a których odbicia widać przez moment w lustrze lub tylko w źrenicy oka kogoś obok.

– godz. 18.00 i 20.00 – oprowadzanie tematyczne z przewodnikiem po wystawie malarstwa Andrzeja A. Sadowskiego.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl