Płocka Galeria Sztuki

Zdjęcie przedstawia stos zrobiony z 6 książek. Na trzech można przeczytać tytł: Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku

Noc z Gwiazdami…

15 maja, podczas trwania Nocy Muzeów, na każdego, kto odwiedzi Płocką Galerię Sztuki między godziną 17.00 a 23.00 (wstęp wolny), będą czekać niezwykłe i intrygujące postacie z baśni i legend o Płocku. W sobotni wieczór pojawią się nie tylko na stronach ponownie wydanej, ale z nowymi ilustracjami, książki „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku” z 2008 roku.

Wydawnictwo, wznowione w limitowanym nakładzie z okazji jubileuszowego roku 40-lecia działalności Galerii, zostało wzbogacone pracami płocczanina Dominika Mikołajczyka, powstałymi na przełomie 2020/2021 roku.Na 40 rysunkach, wykonanych suchym pastelem i węglem, pojawiają się wyobrażenia bohaterów baśni i legend, wykreowane przez młodego artystę, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Są to m.in. portrety wodnicy, smoka, królowej elfów czy diabła, obok autentycznych postaci z historii Płocka, i fragmenty zabytkowej architektury Tumskiego Wzgórza. Książka, przez swój walor historyczno-edukacyjny, jest znakomitą okazją do przybliżenia każdemu historii Płocka, zabytków, do zwrócenia uwagi na miejsca godne odwiedzenia. Będzie to nie tylko ciekawa pamiątka, ale i doskonały prezent dla każdego.

Rysunki Dominika Mikołajczyka zagościły nie tylko na stronach okazjonalnego wydawnictwa „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”. Będzie można je także oglądać w Galerii Kreski od 15 do 30 maja na wystawie pod tym samym tytułem. Ponadto, z okazji Nocy Muzeów, zapraszamy między godziną 17.00 a 19.00 na spotkanie z ich autorem. Zachęcamy też do udziału o godz. 20.00 w oprowadzaniu z przewodnikiem po wystawie malarstwa i rysunku Grzegorza Bednarskiego „Dzień dobry, panie Gauguin”.

Jednocześnie przypominamy, że ze względu na reżim sanitarny i w trosce o bezpieczeństwo, odwiedzający Galerię są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu i dezynfekcji rąk. Prosimy o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie

www.plockagaleria.pl.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

24 22 20 21 18 16

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl