Płocka Galeria Sztuki

Zdjęcie przedstawia stos zrobiony z 6 książek. Na trzech można przeczytać tytł: Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku

Noc z Gwiazdami…

15 maja, podczas trwania Nocy Muzeów, na każdego, kto odwiedzi Płocką Galerię Sztuki między godziną 17.00 a 23.00 (wstęp wolny), będą czekać niezwykłe i intrygujące postacie z baśni i legend o Płocku. W sobotni wieczór pojawią się nie tylko na stronach ponownie wydanej, ale z nowymi ilustracjami, książki „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku” z 2008 roku.

Wydawnictwo, wznowione w limitowanym nakładzie z okazji jubileuszowego roku 40-lecia działalności Galerii, zostało wzbogacone pracami płocczanina Dominika Mikołajczyka, powstałymi na przełomie 2020/2021 roku.Na 40 rysunkach, wykonanych suchym pastelem i węglem, pojawiają się wyobrażenia bohaterów baśni i legend, wykreowane przez młodego artystę, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Są to m.in. portrety wodnicy, smoka, królowej elfów czy diabła, obok autentycznych postaci z historii Płocka, i fragmenty zabytkowej architektury Tumskiego Wzgórza. Książka, przez swój walor historyczno-edukacyjny, jest znakomitą okazją do przybliżenia każdemu historii Płocka, zabytków, do zwrócenia uwagi na miejsca godne odwiedzenia. Będzie to nie tylko ciekawa pamiątka, ale i doskonały prezent dla każdego.

Rysunki Dominika Mikołajczyka zagościły nie tylko na stronach okazjonalnego wydawnictwa „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”. Będzie można je także oglądać w Galerii Kreski od 15 do 30 maja na wystawie pod tym samym tytułem. Ponadto, z okazji Nocy Muzeów, zapraszamy między godziną 17.00 a 19.00 na spotkanie z ich autorem. Zachęcamy też do udziału o godz. 20.00 w oprowadzaniu z przewodnikiem po wystawie malarstwa i rysunku Grzegorza Bednarskiego „Dzień dobry, panie Gauguin”.

Jednocześnie przypominamy, że ze względu na reżim sanitarny i w trosce o bezpieczeństwo, odwiedzający Galerię są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu i dezynfekcji rąk. Prosimy o zapoznanie się z nowym Regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na internetowej stronie

www.plockagaleria.pl.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl