Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościPamiętajcie o ogrodach
Plakat reklamujący wystawę. Tytuł „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście..." jest umieszczony na kolażu wyróżnionych prac.

Pamiętajcie o ogrodach

Od 21 listopada do 6 grudnia, w Płockiej Galerii Sztuki będzie prezentowana wystawa pokonkursowa prac, wybranych i nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. Obok wiersza „Pamiętajcie o ogrodach” polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza Jonasza Kofty (1942-1988), inspiracją tematyczną był ogród w różnorodnych aspektach. W konkursie, organizowanym przez I Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych w Płocku, w partnerstwie z Płocką Galerią Sztuki i z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, we współpracy z Katedrą Architektury Krajobrazu Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Wydziałem Grafiki i Wydziałem Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wzięła udział uzdolniona plastycznie młodzież z krajów Europy Środkowej.W tym roku na konkurs wpłynęło blisko 530 prac rysunkowych, malarskich i graficznych z 30 szkół plastycznych z Polski i z zagranicy: Czech, Słowacji, Litwy, Węgier i Ukrainy. Na wystawie w Płockiej Galerii Sztuki zostanie zaprezentowanych 161 prac. Wśród nich będzie obraz Pauliny Kaszowskiej z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie, która zdobyła Grand Prix konkursu.

I nagrodę w kategorii rysunku otrzymała Zuzanna Sakowicz z poznańskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Potworowskiego, w kategorii malarstwa – Agata Cicio, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a w kategorii grafiki – Alicja Talaga z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Aleksandra Mordorska, uczennica tej samej szkoły, zdobyła Nagrodę Przewodniczącego Jury, prof. dr hab. Jana Rylke z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a Weronika Kapiczak z Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych w Gorzowie Wielkopolskim – Nagrodę Dyrektora I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i wprowadzonymi obostrzeniami, otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się online na Facebooku Galerii i jest zaplanowane na 20 listopada na godzinę 12.00, natomiast uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbędzie się w późniejszym terminie.Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ambasador Republiki Czeskiej, Ambasador Republiki Słowackiej, Ambasador Węgier i Ambasador Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. 

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl