Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościSkwer sztuki łączy płocczan
skwer sztuki, na planie pierwszym fragment plakatu z tekstem zapraszamy i rower, w tle pomarańczowy namiot i dwoje ludzi pod nim rozmawiających

Skwer sztuki łączy płocczan

Przez kilka sobotnich godzin skwer sztuki tętnił artystycznym życiem. Były wspólne zabawy, koncert muzyki elektronicznej i wystawy plenerowe oraz… swoisty piknik. Kilkanaście rodzin przyniosło ze sobą kanapki i koce. Kilkaset osób uczestniczyło w mikrofestiwalu Zbliżenia od godziny 12 do godz. 22. Imprezę, w ramach projektu „Spółdzielnia Miejskiej Kultury”, zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Uhuru Culture”, wspierane przede wszystkim przez gospodarza miejsca – Płocką Galerię Sztuki oraz Urząd Miasta, Muzeum Mazowieckie i POKiS.

28 czerwca w Galerii Plenerowej PGS można było obejrzeć prace malarskie wiceprezeski „Uhuru Culture” Karoliny Wedad A. Lejman, wykonywane tuszem i ołówkiem rysunki Marcina Szczepaniaka, zdjęcia z podróży autostopem Filipa Antczaka oraz kolekcję fotosów wąsaczy i brodaczy z płockiej grupy „Bractwo Brąsów”. Można było kupić wykonywaną własnoręcznie biżuterię czy wytwarzane z drewna manomano przyborniki. Wystąpili DJ-e i producenci: Zambon z Berlina, warszawiak Pysh oraz przedstawiciele płockiej sceny Delaplaya, Dante Deets i AkaOne. Były też całodniowe warsztaty ekologiczne oraz gry podwórkowe.
Jeśli komuś nie udało się dotrzeć w sobotę na skwer sztuki, to w Galerii Plenerowej PGS nadal prezentowane są tam rysunki Marcina Szczepaniaka oraz fotografie Filipa Antczaka i Bractwa Brąsów.

Galeria Plenerowa na skwerze sztuki to jedna z form aktywności artystycznej  Płockiej Galerii Sztuki, prowadzona poza murami PGS w ramach długofalowego przedsięwzięcia wyjścia ze sztuką w przestrzeń miejską. Położony na Wzgórzu Tumskim skwer stał się  miejscem spotkań i odpoczynku oraz  przestrzenią do prezentowania sztuki. Jako pierwsza swoją instalację w plenerze wykonała Francuzka Eugenie Jan z Auxerre, urzeczona tym miejscem.  I choć jej praca nie przetrwała długo, to oficjalnie w czerwcu 2012 r. zainaugurowała działalność Galerii Plenerowej.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl