Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościSkwer sztuki łączy płocczan

Skwer sztuki łączy płocczan

Przez kilka sobotnich godzin skwer sztuki tętnił artystycznym życiem. Były wspólne zabawy, koncert muzyki elektronicznej i wystawy plenerowe oraz… swoisty piknik. Kilkanaście rodzin przyniosło ze sobą kanapki i koce. Kilkaset osób uczestniczyło w mikrofestiwalu Zbliżenia od godziny 12 do godz. 22. Imprezę, w ramach projektu „Spółdzielnia Miejskiej Kultury”, zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Uhuru Culture”, wspierane przede wszystkim przez gospodarza miejsca – Płocką Galerię Sztuki oraz Urząd Miasta, Muzeum Mazowieckie i POKiS.

28 czerwca w Galerii Plenerowej PGS można było obejrzeć prace malarskie wiceprezeski „Uhuru Culture” Karoliny Wedad A. Lejman, wykonywane tuszem i ołówkiem rysunki Marcina Szczepaniaka, zdjęcia z podróży autostopem Filipa Antczaka oraz kolekcję fotosów wąsaczy i brodaczy z płockiej grupy „Bractwo Brąsów”. Można było kupić wykonywaną własnoręcznie biżuterię czy wytwarzane z drewna manomano przyborniki. Wystąpili DJ-e i producenci: Zambon z Berlina, warszawiak Pysh oraz przedstawiciele płockiej sceny Delaplaya, Dante Deets i AkaOne. Były też całodniowe warsztaty ekologiczne oraz gry podwórkowe.
Jeśli komuś nie udało się dotrzeć w sobotę na skwer sztuki, to w Galerii Plenerowej PGS nadal prezentowane są tam rysunki Marcina Szczepaniaka oraz fotografie Filipa Antczaka i Bractwa Brąsów.

Galeria Plenerowa na skwerze sztuki to jedna z form aktywności artystycznej  Płockiej Galerii Sztuki, prowadzona poza murami PGS w ramach długofalowego przedsięwzięcia wyjścia ze sztuką w przestrzeń miejską. Położony na Wzgórzu Tumskim skwer stał się  miejscem spotkań i odpoczynku oraz  przestrzenią do prezentowania sztuki. Jako pierwsza swoją instalację w plenerze wykonała Francuzka Eugenie Jan z Auxerre, urzeczona tym miejscem.  I choć jej praca nie przetrwała długo, to oficjalnie w czerwcu 2012 r. zainaugurowała działalność Galerii Plenerowej.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl