Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościWyjątkowa publikacja Płockiej Galerii Sztuki
Wnętrze Galerii. Trzy osoby prezentują katalog towarzyszący wystawie z okazji 40-lecia PGS. jest to Przestrzeń czasu. Widzieć

Wyjątkowa publikacja Płockiej Galerii Sztuki

W 2021 roku Płocka Galeria Sztuki świętuje swoje 40-lecie. Z tej okazji, w ramach obchodów roku jubileuszowego, obok wystawy „Przestrzeń czasu. Widzieć”, została przygotowana, licząca 200 stron, unikalna publikacja pod tym samym tytułem, będąca źródłem informacji o historii i działalności PGS oraz niecodzienną, sentymentalną podróżą przez 4 dekady jej istnienia. To wyjątkowa opowieść o Galerii, której pierwszą siedzibą był lokal przeznaczony na sklep mięsny, drugą – po sklepie Cepelii, a trzecią miały być… pomieszczenia po Spółdzielczym Domu Handlowym. Propozycji lokalowych było więcej, w tym zabytkowy spichlerz, który spłonął. Gdzie się znajdował? – po tę informację warto sięgnąć do naszego wyjątkowego wydawnictwa. Z niego będzie można również dowiedzieć się więcej o duchach, nawiedzających Galerię, czy mgle, która podczas pewnego wernisażu spowiła salę wystawową.

Ponadto, jubileuszowa monografia to ciekawy przegląd 40 lat działalności Galerii, obejmujący także rozmowy, teksty i wspomnienia poprzednich dyrektorów. Dzięki licznym zdjęciom stali bywalcy wernisaży i wystaw mają wspaniałą okazję, by przypomnieć sobie wydarzenia z minionych lat. Na ponad 215 archiwalnych fotografiach pojawiają się znani artyści i postaci ze świata sztuki. Uzupełnienie stanowią reprodukcje 40 dzieł, wybranych z kolekcji własnej PGS, oraz blisko sześćdziesięciu plakatów, zaproszeń i okładek publikacji, towarzyszących prezentowanym wystawom.

Zachęcamy do zakupu i lektury tej wyjątkowej pozycji, będącej jedyną w swoim rodzaju publikacją, do której można powracać przez lata. Zapraszamy również do zwiedzania wystawy „Przestrzeń czasu. Widzieć”, którą honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Można ją oglądać do końca marca – od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18.
Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiczną, zwiedzanie musi być prowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Nowy Regulamin zwiedzania i Oświadczenie o stanie zdrowia są dostępne na naszej stronie internetowej www.plockagaleria.pl.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl