Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościWystawa „DOSTRZEŻENI” osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie
wnetrze galerii, ośmioro laureatów konkursu Dostrzeżeni pozuje z dyrektor Alicją Wasilewską

Wystawa „DOSTRZEŻENI” osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie

Różne techniki i środki artystycznego wyrazu, czasem zaskakujące przykłady ekspresji – konkurs Płockiej Galerii Sztuki już rozstrzygnięty, a wystawę pokonkursową można oglądać w galerii handlowej Wisła.

Zorganizowany po raz pierwszy przez PGS konkurs „Dostrzeżeni” był adresowany do młodych płocczan. Miał między innymi rozbudzić ambicje uzdolnionej artystycznie młodzieży i pomóc jej zaistnieć na forum publicznym. Swoje prace nadesłało 45 osób, ale do konkursu jury zakwalifikowało cztery mniej. Formy wyrazu artystycznego były różne: od tradycyjnych malarskich czy graficznych, po prace, które powstały przy użyciu zwykłego papieru czy kubeczków po jogurtach.

19 kwietnia p.o. dyrektora galerii Alicja Wasilewska i menedżer galerii Wisła Artur Koziński wręczyli nagrody. – Specjalnie nie informowaliśmy uczestników konkursu o jego wynikach, by nagrody były dla wszystkich niespodzianką – mówiła tuż przed uroczystością Wasilewska.

Jury I nagrody nie przyznało. II nagrodę otrzymała Dominika Malinowska za cykl linorytów „Taniec”. Dwie równorzędne III nagrody otrzymali: Piotr Augustyniak za cykl fotografii „Anthropos-Morphe. Ludzki kształt uczuć” oraz Michał Kaźmierczak za rzeźbę „W objęciach snu”, która doceniona została za zaskakujące użycie tworzywa do wykonania pracy. Po przetworzeniu kubki po jogurtach w końcowym efekcie ciekawie imitują i dają wrażenie bardzo szlachetnego materiału.

Jury przyznało też wyróżnienia: Katarzynie Bąkowskiej-Roszkowskiej za instalację „Niebieski”, Agnieszce Lipińskiej za gadżety reklamowe Orlen Gaz, Danielowi Rycharskiemu za film video „Kurówka 2010”, Marcie Kaczorowskiej za projekty Eco design i Joannie Kamińskiej za rysunek „Koń arabski”.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl