Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościWystawa „DOSTRZEŻENI” osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie

Wystawa „DOSTRZEŻENI” osób nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie

Różne techniki i środki artystycznego wyrazu, czasem zaskakujące przykłady ekspresji – konkurs Płockiej Galerii Sztuki już rozstrzygnięty, a wystawę pokonkursową można oglądać w galerii handlowej Wisła.

Zorganizowany po raz pierwszy przez PGS konkurs „Dostrzeżeni” był adresowany do młodych płocczan. Miał między innymi rozbudzić ambicje uzdolnionej artystycznie młodzieży i pomóc jej zaistnieć na forum publicznym. Swoje prace nadesłało 45 osób, ale do konkursu jury zakwalifikowało cztery mniej. Formy wyrazu artystycznego były różne: od tradycyjnych malarskich czy graficznych, po prace, które powstały przy użyciu zwykłego papieru czy kubeczków po jogurtach.

19 kwietnia p.o. dyrektora galerii Alicja Wasilewska i menedżer galerii Wisła Artur Koziński wręczyli nagrody. – Specjalnie nie informowaliśmy uczestników konkursu o jego wynikach, by nagrody były dla wszystkich niespodzianką – mówiła tuż przed uroczystością Wasilewska.

Jury I nagrody nie przyznało. II nagrodę otrzymała Dominika Malinowska za cykl linorytów „Taniec”. Dwie równorzędne III nagrody otrzymali: Piotr Augustyniak za cykl fotografii „Anthropos-Morphe. Ludzki kształt uczuć” oraz Michał Kaźmierczak za rzeźbę „W objęciach snu”, która doceniona została za zaskakujące użycie tworzywa do wykonania pracy. Po przetworzeniu kubki po jogurtach w końcowym efekcie ciekawie imitują i dają wrażenie bardzo szlachetnego materiału.

Jury przyznało też wyróżnienia: Katarzynie Bąkowskiej-Roszkowskiej za instalację „Niebieski”, Agnieszce Lipińskiej za gadżety reklamowe Orlen Gaz, Danielowi Rycharskiemu za film video „Kurówka 2010”, Marcie Kaczorowskiej za projekty Eco design i Joannie Kamińskiej za rysunek „Koń arabski”.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl