Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiAktualnościWystawa fotograficzna „Płockie Impresje”
sala wystawowa, na ścianach porozwieszane fotografie

Wystawa fotograficzna „Płockie Impresje”

Wystawa „Płockie Impresje” to próba uchwycenia i utrwalenia wybranych fragmentów z codziennej rzeczywistości miasta, z jego charakterystycznymi miejscami, ulicami czy zabytkami.

 Na wystawie zaprezentowano prace ośmiu płockich fotografików: Piotra Augustyniaka, Janka Drzewieckiego, Cezarego Dzięcielskiego, Piotra Hejke, Marka Konarskiego, Mariusza Młynarkiewicza, Katarzyny Płuciennik, Piotra Statkiewicza. To prezentacja ośmiu różnych spojrzeń na Płock. Różnych zarówno „fotograficznie”- techniką, estetyką, kadrem, ale także podejściem do tematu. Nie jest to jednak ekspozycja oparta jedynie o różnice, a bardziej o odszukanie w odmienności wspólnego pierwiastka. Patrzymy więc na Płock z punktu widzenia reportera, pejzażysty, eksperymentatora, poety, lotnika. Wybór prac nie był rzeczą łatwą, bo jak spośród tylu, które chce się pokazać, wybrać jedynie kilka, a potem jeszcze połączyć wszystko w jedną całość. Nie od dzisiaj znane są jednak zalety pracy w zespole, co potwierdza poziom wystawy (zdaniem autorów bardzo dobry, mamy nadzieję, że Państwo podzielą tę opinię).

Wystawa zorganizowana została w ramach działalności „Galerii Zewnętrznej Płockiej Galerii Sztuki oraz we współpracy z Płockim Towarzystwem Fotograficznym i Galerią Wisła.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl