Płocka Galeria Sztuki

Zapraszamy na wykład

We wtorek 18 lipca o godz. 16:30 zapraszamy do Płockiej Galerii Sztuki na wykład prof. dr hab. Irmy Koziny „Abstrakcja zimna i gorąca. Kazimierz Malewicz i Wassily Kandinsky jako pionierzy malarstwa nieprzedstawiającego”.

Spotkanie z historyczką sztuki będzie okazją do bliższego poznania zagadnień związanych ze sztuką bezprzedmiotową, malarstwem abstrakcyjnym, w którym nie występują figury ani przedmioty znane ze świata rzeczywistego, a jedynie kształty abstrakcyjne. Warto się przekonać, czy malarstwo nieprzedstawiające Malewicza i Kandinsky’ego daje impuls odbiorcy do dalszych przemyśleń, co pozwala na własną interpretację.

Prof. dr hab. Irma Kozina jest absolwentką historii sztuki na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako stypendystka Gerda-Henkel Stiftung studiowała na Freie Universität w Berlinie. W 1996 r. obroniła w Uniwersytecie Wrocławskim pracę doktorską, habilitację uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim w 2007 r., od grudnia 2021 profesorka nauk humanistycznych. Od 1998 r. prowadzi zajęcia z zakresu historii sztuki i dizajnu w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Wstęp na wykład w cenie biletu.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl