Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiArchiwumArtystyczna współpraca

Artystyczna współpraca

Artystka współpracująca z francuskim Auxerre przez 5 dni gościła w Płocku.

Podczas już drugiej wizyty w naszym mieście, Eugenie Jan spotykała się z młodymi lokalnymi artystami i uczniami płockich liceów, odwiedziła plener malarski zorganizowany przez Liceum Plastyczne. Duże wrażenie na artystce zrobił nowo powstały skwer sztuki. Już wkrótce pojawi się na nim pierwsza praca – instalacja wykonana przez Eugenie Jan, która zainicjuje działalność Galerii Plenerowej.

Ważnym punktem wizyty artystki są spotkania i rozmowy związane z przyszłoroczną wystawą prac Jan w Płockiej Galerii Sztuki i projektem trzech wystaw. Pomysł narodził się podczas Pikniku Europejskiego w 2011 r. W jego ramach Francuzka przyjedzie w przyszłym roku na miesiąc do Płocka. Ten czas przeznaczy na pracę twórczą i przygotowanie wystawy – drugiej w trzyletnim projekcie. Pierwsza, w paryskiej Galerie Eliasz’Art, została zaprezentowana w marcu br. Część druga projektu to Płocka Galeria Sztuki i sierpień-wrzesień 2013 r. Zamknięciem będzie największa wystawa w Auxerre w Muzeum Saint Germain w lutym-marcu 2014. Tam Francuzi zobaczą prace wcześniej prezentowane w Paryżu oraz te powstałe podczas płockiej miesięcznej rezydencji w 2013 roku.

Obok trzyczęściowego pokazu prac, Eugenie Jan zaproponowała wymianę artystyczną między Auxerre a Płockiem. W obu miastach zostałyby zorganizowane wystawy dla twórców z miast partnerskich.

Ostatnim punktem wizyty Jan w Płocku był udział w piątkowym wernisażu wystawy Andrzeja Strumiłły w Płockiej Galerii Sztuki. W sobotę artystka wróciła do Francji.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl