Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiArchiwumEuropejskie Dni Dziedzictwa 2008 w PGS. Promocja książki
czarnobiałe zdjęcie budynku galerii

Europejskie Dni Dziedzictwa 2008 w PGS. Promocja książki

Płocka Galeria Sztuki, ogłosiła termin publikacji książki pod roboczym tytułem: „Baśnie i legendy o Płocku” na dni 20-22 września 2008 roku.Termin ten pokrywa się z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku przebiegają pod hasłem: „Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny”. Wybór tego terminu, był dla galerii dość ważny, gdyż organizatorzy zamierzają połączyć obchody tego wydarzenia z promocją książki, która poprzez swoje walory historyczne i kulturowe doskonale wpisuje się w charakter tego święta. Pracami nad tekstem zajął się zespół historyczny, w którego skład weszły panie: Ewa Książakowska i Małgorzata Kwiatkowska, odpowiedzialne za umiejscowienie baśni i legend w kontekście historycznym miasta, a także za opracowanie historycznej ikonografii wymienianych w tekście m.in. przedmiotów.

Szczególny nacisk został położony na zaprezentowanie tych wydarzeń i osób, które na trwałe wpisały się w obraz kultury miasta, ale też i kultury ogólnopolskiej, dziś stanowiąc wspólne dziedzictwo. Płockie Baśnie i Legendy to wspaniałe źródło wiedzy o kulturze, historii, zabytkach czy wyznawanych wartościach, mówiących o codziennym życiu, obyczajach i sztuce. Publikacja ta przez swój walor historyczno-edukacyjny, znakomitą okazją do przybliżenia każdemu naszej historii, zabytków do zwrócenia uwagi na miejsca godne odwiedzenia. Będzie doskonałym prezentem dla każdego nie tylko płocczanina. Powinna jednak ucieszyć przede wszystkim tych, którzy zainteresowani są lokalną historią i kulturą. Prace nad szatą graficzno-plastyczną zakończyły się pod koniec maja tego roku, wówczas to zaproszeni do współpracy płoccy i krakowscy plastycy i graficy pod kierunkiem dyrektora galerii Jerzego Mazusia, opracowali ostateczny wygląd książki.

PROGRAM IMPREZ OBCHODÓW EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA WRZESIEŃ 2008

PŁOCKA GALERIA SZTUKI


20 września (sobota)


URZĄD STANU CYWILNEGO UL. Kolegialna 9 – Uroczysta promocja płockiej książki „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i Legendy o Płocku”, z udziałem zaproszonych gości, autorów i przedstawicieli lokalnych mediów. Książka objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka. Organizator: Płocka Galeria Sztuki, Oddział Komunikacji Społecznej UMP, Urząd Stanu Cywilnego. Kontakt: tel.0243646040

*wejście za okazaniem imiennego zaproszenia

21 września (niedziela)

PŁOCKA GALERIA SZTUKI ul. Sienkiewicza 36 – Bezpłatne zwiedzanie wystawy: „8. Międzynarodowy Festiwal Ksiązki Czas” godz. 10.00-18.00

Do nabycia książka „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i Legendy o Płocku”, godz.12.00 – 14.00 warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży: „Bohaterowie płockich baśni i legend”

godz. 16.00 muzyczno -plastyczny spektakl w wykonaniu młodzieży III LO im. M. Dąbrowskiej, autorstwa Grażyny Rybickiej, na motywach książki: „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i Legendy o Płocku”.

W czasie trwania Europejskich Dni Dziedzictwa czynna jest od 18 września do 26 października ekspozycja „8 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Książki Czas” – w godz. 10.00-18.00.

Organizator PGS. Kontakt: tel. 024 364 60 40

Bilet w cenie: 6 zł (normalny), 3 zł (ulgowy), 2 (grupowy – grupy zorganizowane powyżej 15 osób). W niedzielę wstęp wolny.

W sobotę 20.09.2008 i niedzielę 21.09.2008 w czasie trwania EDD wstęp bezpłatny.

Organizator: Płocka Galeria Sztuki. Kontakt: tel.0243646040

Partner: Odział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Płocka www.plock.eu

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl