Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiArchiwumKonferencja podsumowująca II projekt edukacyjny „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”

Konferencja podsumowująca II projekt edukacyjny „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”

10 czerwca w Płockiej Galerii Sztuki odbyła się konferencja podsumowująca II projekt edukacyjny zatytułowany „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”. Podczas spotkania mówiono m.in. o roli sztuki w rozwoju kreatywności dziecka, jak również nauczyciele dzielili się doświadczeniami w zakresie pracy twórczej z młodymi ludźmi. Był również czas na podziękowania i podsumowanie samej akcji.

W drugiej edycji projektu „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku” wzięło udział 134 uczniów z 6 szkół – 4 podstawowych, 1 gimnazjum i 1 liceum, oraz 1 przedszkola. W ramach działań towarzyszących ww. inicjatywie były zorganizowane m.in. warsztaty twórcze dla nauczycieli i uczniów, podczas których uczestnicy mogli dowiedzieć się jak konstruować scenariusze przedstawień, a także jak budować scenografię do spektaklu, czy też wzbogacić go dźwiękowo. Jak tworzyć blogi edukacyjne i  zarządzać nimi. Nauczyciele złożyli 7 scenariuszy, przy czym jedna szkoła przygotowała przedstawienie. Podczas trwania całego projektu uczniowie wykonali wiele różnych prac: 4 gry planszowe, 14 komiksów, 17 nowych legend,  1 scenariusz przedstawienia, 1 scenariusz filmowy, 12 prac plastycznych, 1 informator kulturalny, 1 „planszę promocyjną”  miasta, 1 numer okolicznościowy „Tygodnika Płockiego”, 1 blog, 1 broszurę do składania w segregatorach. Największą popularnością cieszyły się legendy: Serce dzwonu, Wodnica, Serce elfa, Historia domu pod trąbami.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

24 22 20 21 18 16

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl