Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiArchiwumKonferencja podsumowująca II projekt edukacyjny „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”

Konferencja podsumowująca II projekt edukacyjny „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”

10 czerwca w Płockiej Galerii Sztuki odbyła się konferencja podsumowująca II projekt edukacyjny zatytułowany „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”. Podczas spotkania mówiono m.in. o roli sztuki w rozwoju kreatywności dziecka, jak również nauczyciele dzielili się doświadczeniami w zakresie pracy twórczej z młodymi ludźmi. Był również czas na podziękowania i podsumowanie samej akcji.

W drugiej edycji projektu „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku” wzięło udział 134 uczniów z 6 szkół – 4 podstawowych, 1 gimnazjum i 1 liceum, oraz 1 przedszkola. W ramach działań towarzyszących ww. inicjatywie były zorganizowane m.in. warsztaty twórcze dla nauczycieli i uczniów, podczas których uczestnicy mogli dowiedzieć się jak konstruować scenariusze przedstawień, a także jak budować scenografię do spektaklu, czy też wzbogacić go dźwiękowo. Jak tworzyć blogi edukacyjne i  zarządzać nimi. Nauczyciele złożyli 7 scenariuszy, przy czym jedna szkoła przygotowała przedstawienie. Podczas trwania całego projektu uczniowie wykonali wiele różnych prac: 4 gry planszowe, 14 komiksów, 17 nowych legend,  1 scenariusz przedstawienia, 1 scenariusz filmowy, 12 prac plastycznych, 1 informator kulturalny, 1 „planszę promocyjną”  miasta, 1 numer okolicznościowy „Tygodnika Płockiego”, 1 blog, 1 broszurę do składania w segregatorach. Największą popularnością cieszyły się legendy: Serce dzwonu, Wodnica, Serce elfa, Historia domu pod trąbami.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl