Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiArchiwumZŁOTE FORMATY 2009
czarnobiałe zdjęcie budynku galerii

ZŁOTE FORMATY 2009

Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i Legendy o Płocku, w tegorocznej III edycji konkursu Złote Formaty, będącego częścią Festiwalu Promocji Miast i Regionów otrzymały specjalne wyróżnienie magazynu ELLE.

BAŚNIE I LEGENDY O PŁOCKU. GWIAZDY W WIŚLE

Płocka Galeria Sztuki jest pomysłodawcą i wydawcą pierwszej w historii miasta książki poświęconej baśniom i legendom o Płocku. Autorem szaty graficznej i ilustracji płockich baśni i legend jest znany płocki artysta plastyk Jerzy Mazuś. O nowatorskim podejściu do tematu, świadczyć mogą dodatkowo dołączone do książki: płyta CD ze słuchowiskiem baśni i legend płockich dla dzieci oraz replika średniowiecznej monety Siemowita. Ponadto książka dodatkowo zawiera informacje o charakterze historyczno – informacyjnym, przygotowane przez zespół płockich znawców i historyków. Publikacja ta odznacza się wysoką atrakcyjnością wizualną jak również i tekstową. Płockie baśnie i legendy to wspaniałe źródło wiedzy o kulturze, historii i zabytkach Płocka. Szczególny nacisk został położony na zaprezentowanie tych wydarzeń i osób, które na trwałe wpisały się w obraz kultury miasta, ale też i kultury ogólnopolskiej, dziś stanowiąc wspólne dziedzictwo.

Konkurs Złote Formaty

Jest jednym z kluczowych elementów Festiwalu Promocji Miast i Regionów. Festiwal ten jest przeglądem i promocją osiągnięć promocyjnych polskich miast. Konkurs przeznaczony jest dla samorządów miejskich, tj. gmin lub miejscowości o statusie miasta zgodnie z przepisami prawa oraz urzędów marszałkowskich. Dotychczas do dwóch edycji konkursu Złote Formaty ponad 200 samorządów przesłało 317 projektów. Udział w Konkursie jest doświadczeniem podnoszącym prestiż uczestników, a także realizowanych przez miasta i regiony projektów. http://www.outdoordlamiast.pl/festiwal

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 14 22 19 23

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl