Płocka Galeria Sztuki

DOROŚLI

WARSZTATY I WYDARZENIA EDUKACYJNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH OFERTA STAŁA:

Propozycja wydarzeń i warsztatów stałych jest ofertą odpłatną, skierowaną przede wszystkim do grup zorganizowanych. Istnieje możliwość zorganizowania spotkania dostosowanego do mniejszych grup lub do osób indywidualnych. Więcej informacji pod numerem telefonu: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40.


1. Atelier Akwarelisty: Kwiatowe abstrakcje
Akwarela to technika z pozoru łatwa, niewymagającego obszernego warsztatu. Swój złoty czas miała między XVIII a XIX wiekiem. Posługiwało się nią wielu wybitnych twórców i twórczyń, m.in. Vincent van Gogh, Wassily Kandinsky, Edward Hopper czy Georgia O’Keeffe.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza na warsztaty z tworzenia abstrakcji współcześnie niedocenioną techniką akwareli. Inspiracją do działań artystycznych będzie natura – język kwiatów, skał i pejzaży.
Czas trwania zajęć: 60 – 90 min.

2. Wyraź siebie! Ekspresja
Uczestnicy zostaną zapoznani ze środkami malarskimi oraz sposobem ich wykorzystania w sztuce. Za pomocą poznanych technik i narzędzi, uczestnicy wykonają pracę artystyczną wyrażającą ich odczucia i przeżycia.
Warsztaty są okazją do twórczego działania, a także chwilą do spędzenia czasu w miłej atmosferze.
Czas trwania zajęć: 60 – 90 min.

3. Portret
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak konstruować proporcje i kształt twarzy, a także jak oddać charakter osoby portretowanej. Zajęcia służą również nauce rysowania za pomocą węgli i ołówków.
Czas trwania zajęć: 60 – 120 min.

4. Wykłady z cyklu: Porozmawiajmy o… Alfabet designu
Wykłady mają na celu przybliżenie dziedzin sztuki trudnych do ekspozycji lub nieprezentowanych w muzeach i galeriach. Podczas spotkań poruszane będą tematy związane z wzornictwem, sztuką użytkową i architekturą. Wykłady poświęcone są projektantom, artystom i twórcą, których dzieła nieustannie fascynują kolejne pokolenia.
Spotkania w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 11:30. Wykłady nie wymagają wcześniejszego zapisu i są w cenie biletu wstępu.
Czas trwania: 45 – 60 min.

5. Tematyczne oprowadzanie z przewodnikiem
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania aktualnych wystaw z przewodnikiem, który przybliży problematykę prezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy.
Czas trwania: 45 – 60 min.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl