Płocka Galeria Sztuki

DZIECI

WARSZTATY I WYDARZENIA EDUKACYJNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH OFERTA STAŁA:

Propozycja wydarzeń i warsztatów stałych jest ofertą odpłatną, skierowaną przede wszystkim do grup zorganizowanych. Istnieje możliwość zorganizowania spotkania dostosowanego do mniejszych grup lub do osób indywidualnych. Więcej informacji pod numerem telefonu: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40.


1. W pracowni malarza (wiek: 4 – 8)
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, kim jest artysta i jak wygląda jego warsztat. Uczestnicy zajęć w interaktywny sposób nauczą się nazywać narzędzia i techniki malarskie, a także będą mogli wykonać własne dzieło sztuki.
Czas trwania zajęć: 60 – 90 min.

2. MONOTYPIA (wiek: 6+)
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, co to jest grafika warsztatowa i jakie są jej techniki. Czym różni się druk wklęsły od druku wypukłego? Dzieci zostaną zapoznane z narzędziami do tworzenia odbitek w technice monotypii lub innej prostej technice graficznej.
Czas trwania zajęć: 90 min.

3. PŁOCK. Budujemy miasto sztuki! (wiek: 6+)
Dzieci w oparciu o materiał ilustracyjny z wykorzystaniem technik multimedialnych poznają zabytki Płocka, a także związane z nim mity i ciekawostki. Następnie stworzą ilustrację w postaci labiryntu z uwzględnieniem poznanych wcześniej budynków, pomników i dzieł.
Czas trwania zajęć: 60 – 90 min.

4. AIRBRUSH (wiek: 4+)
Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe pojęcia dotyczące kolorów oraz nauczą się jak stworzyć konkretną barwę. Lekcje poprowadzone w formie zabawy, nauczą dzieci rozpoznawania kolorów: podstawowych, pochodnych, ciepłych, zimnych, etc. W drugiej części warsztatów, uczestnicy wykonają pracę plastyczną za pomocą wzorników i narzędzia airbrush.
Czas trwania zajęć: 60 min.

5. Mały Architekt (wiek: 6+)
Zajęcia mają na celu wytłumaczyć małemu odbiorcy kim jest architekt i czym się zajmuje. Dzieci dowiedzą się, co trzeba zrobić, by powstał budynek. Zadaniem dla małych projektantów będzie stworzenie projektu wymarzonego pokoju.
Czas trwania zajęć: 60 – 90 min.

6. Oprowadzanie z przewodnikiem (wiek: 4+)
Kreatywne zajęcia z historii sztuki współczesnej dla najmłodszego odbiorcy. Dzieci poznają podstawowe pojęcia wykorzystywane w kulturze i sztuce, a także zostaną zapoznane z aktualną wystawą prezentowaną w PGS. Na koniec każdego oprowadzania, uczestnicy rozwiązują artystyczny quiz.
Czas trwania: 45 – 60 min.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl