Płocka Galeria Sztuki

Arcimboldo – w kwiatach

Ponownie, z powodu obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną, nie możemy Was zaprosić do siedziby Płockiej Galerii Sztuki. Nie chcemy jednak tracić z Wami kontaktu i dlatego Dział Realizacji Wystaw i Edukacji ponownie zaprasza do do działań online w ramach cyklu „Pracownia”. Zapraszamy!Punktem wyjścia naszej dzisiejszej propozycji jest goszcząca w naszej Galerii wystawa pokonkursowa „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”.

Kwiaty, liście, pnącza czy ogród to ponadczasowe motywy, po które często sięgali artyści przy tworzeniu swoich dzieł. Do swojego „Dziwnego ogrodu” zapraszał Józef Mehoffer, a Claude Monet – do podziwiania  wodnych lilii, które tak lubił malować. Proponujemy Wam relaksacyjną kolorowankę, zainspirowaną obrazem Giuseppe Arcimboldo „Wiosna” z 1563 roku, na którym zielona szata młodego człowieka jest skomponowana z różnego rodzaju liści, a kryza i czupryna to setki rozkwitających na łąkach kwiatów. Obraz ten jest częścią cyklu „Pory roku” i znajduje się w paryskim Luwrze.

Giuseppe Arcimboldo „Spring”, 1563 r., https://pl.wikipedia.org

Zachęcamy Was do twórczego spędzenia czasu. Pobierzcie ARKUSZ i wydrukujcie. Weźcie do rąk kredki, pisaki lub pędzle i spróbujcie odwzorować oryginał. ALE! Jeżeli macie ochotę stworzyć własny język kolorystyczny, malujcie według uznania. Wszak posiadacie nieograniczoną wyobraźnię.

Poniżej arkusz, który możecie wydrukować na domowej drukarce, a potem twórczo się bawić. Arkusz nadaje się do otwarcia w nawet najprostszych programach graficznych, na komputerach i tabletach.

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl