Płocka Galeria Sztuki

Arcimboldo – w kwiatach

Ponownie, z powodu obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną, nie możemy Was zaprosić do siedziby Płockiej Galerii Sztuki. Nie chcemy jednak tracić z Wami kontaktu i dlatego Dział Realizacji Wystaw i Edukacji ponownie zaprasza do do działań online w ramach cyklu „Pracownia”. Zapraszamy!Punktem wyjścia naszej dzisiejszej propozycji jest goszcząca w naszej Galerii wystawa pokonkursowa „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”.

Kwiaty, liście, pnącza czy ogród to ponadczasowe motywy, po które często sięgali artyści przy tworzeniu swoich dzieł. Do swojego „Dziwnego ogrodu” zapraszał Józef Mehoffer, a Claude Monet – do podziwiania  wodnych lilii, które tak lubił malować. Proponujemy Wam relaksacyjną kolorowankę, zainspirowaną obrazem Giuseppe Arcimboldo „Wiosna” z 1563 roku, na którym zielona szata młodego człowieka jest skomponowana z różnego rodzaju liści, a kryza i czupryna to setki rozkwitających na łąkach kwiatów. Obraz ten jest częścią cyklu „Pory roku” i znajduje się w paryskim Luwrze.

Giuseppe Arcimboldo „Spring”, 1563 r., https://pl.wikipedia.org

Zachęcamy Was do twórczego spędzenia czasu. Pobierzcie ARKUSZ i wydrukujcie. Weźcie do rąk kredki, pisaki lub pędzle i spróbujcie odwzorować oryginał. ALE! Jeżeli macie ochotę stworzyć własny język kolorystyczny, malujcie według uznania. Wszak posiadacie nieograniczoną wyobraźnię.

Poniżej arkusz, który możecie wydrukować na domowej drukarce, a potem twórczo się bawić. Arkusz nadaje się do otwarcia w nawet najprostszych programach graficznych, na komputerach i tabletach.

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

 

NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW NOC MUZEÓW 2022 Oprowadzenie po wystawie NOC MUZEÓW 2022 Maraton plastyczny NOC MUZEÓW

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2022 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl