Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiMateriały edukacyjneKolażowe historie galeryjne

Kolażowe historie galeryjne

Niestety, z powodu obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną, ponownie nie możemy Was zaprosić do siedziby Płockiej Galerii Sztuki. Wracamy z propozycjami kreatywnych działań online w ramach cyklu „Pracownia”. Zapraszamy!Czy wiecie, że w 2021 roku Płocka Galeria Sztuki świętuje 40 lat działalności. Z tej okazji, w ramach obchodów roku jubileuszowego, przygotowała wystawę „Przestrzeń czasu. Widzieć”, która stała się inspiracją dzisiejszego zadania.

Grzegorz Kozera „Widzenie powtórne, Płock”, 2020 r., kolaż na papierze, 23×18 cm, kolekcja PGS

Grzegorz Kozera, którego praca stanowi część prezentowanej wystawy, jest prawdziwym mistrzem w technice kolażu. Chętnie tworzy manualnie – rysując, malując oraz klejąc – wycinankowe kompozycje. Jego eksperymenty nie mają końca!

Prace z kolekcji PGS, od lewej: Agnieszka Gogola „Stu sześćdziesięciu dziewięciu przechodniów”, Arkadiusz Karapuda z cyklu „Przekraczanie”, Eugeniusz Geno Małkowski „Panorama”, Teresa Miszkin „Próg 18”, Andrzej Sadowski „Płock – ul. Grodzka”

Zainspirowani tą techniką, przygotowaliśmy kilka reprodukcji dzieł artystów, które są na naszej wystawie jubileuszowej, w formie arkuszy do pobrania i wydrukowania. Weźcie do rąk nożyczki, klej, a może coś do rysowania? Stwórzcie własne… historie galeryjne. ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy.

Poniżej arkusze, które możecie wydrukować na domowej drukarce, a potem twórczo się bawić. Arkusze nadają się do otwarcia w nawet najprostszych programach graficznych, na komputerach i tabletach. Będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielicie się z nami efektami swojej pracy. Sfotografowane dzieła wyślijcie do nas na adres: edukacja@plockagaleria.pl

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 15 16 13 12 6

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl