Płocka Galeria Sztuki

Obraz żel-art

Bawiliście się kiedyś żelowymi pisakami? Mają piękne, intensywne, połyskujące w świetle kolory. Każde słowo, nimi napisane, wygląda jak migoczący drobiazg. A czy przyszło Wam do głowy, by użyć ich do stworzenia dzieła sztuki? Na taki pomysł wpadł Jan Kanty Pawluśkiewicz, który stworzył autorską technikę żel-artu, bazując na właściwościach żelu, umieszczonego w takich pisakach.

Jan Kanty Pawluśkiewicz to wybitna osobowość twórcza, kompozytor, pianista, malarz. W 2019 roku minęło 20 lat, od kiedy po raz pierwszy pokazał swoje żel-artowe obrazy. Swój jubileusz świętował w Płockiej Galerii Sztuki, podarowując do naszej kolekcji pracę „Pesci Y”, która dzisiaj stanie się dla Was inspiracją do twórczych działań. Przyjrzyjmy się jej uważnie. Co widzicie? Czy może przypominać dziwną rybę?

Jan Kanty Pawluśkiewicz, „Pesci Y”, 2017, żel-art na papierze

Pobierzcie ARKUSZ (szablon 1) i wydrukujcie. Weźcie do rąk żelowe długopisy i spróbujcie odwzorować oryginał. Prawda, ile swobodnych skojarzeń wywołuje ten obraz? My również, zainspirowani twórczością artysty, przygotowaliśmy inną wersję dzieła (szablon 2). Wypełnijcie ją kolorami według własnego uznania. Skończoną pracę możecie oprawić ramki, na ścianie będzie wyglądać jak prawdziwe dzieło sztuki.

Ci, którzy nie mają żelowych długopisów, mogą oczywiście skorzystać z kolorowych pisaków lub kredek. Poniżej ARKUSZE możecie wydrukować na domowej drukarce, a potem twórczo bawić się godzinami. ARKUSZE nadają się również do otwarcia w nawet najprostszych programach graficznych na komputerach i tabletach.

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl