Płocka Galeria Sztuki

Płocka Galeria SztukiMateriały edukacyjneSerwetka kredkami „haftowana”

Serwetka kredkami „haftowana”

Kolejną propozycją twórczego działania, inspirowanego wystawą malarstwa i rysunku Grzegorza Bednarskiego „Dzień dobry, panie Gauguin”, jest wyjątkowa serwetka. Ten ciekawy element martwych natur artysta przedstawia w towarzystwie przedmiotów codziennego użytku. Na jednym z obrazów – „Maciek z reprodukcją” – artysta zestawił motywy florystyczne z formami geometrycznymi.

Przedstawiona serwetka jest tematem naszych twórczych działań, które możecie samodzielnie wykonać. ALE! Zamienicie płótno na papier, igłę na ołówek, a kolorowe nici – na kredki i flamastry. Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić tę niecodzienną ozdobę. DO DZIEŁA.

INSTRUKCJA WYKONANIA

  1. Pobierzcie arkusz 1 i wydrukujcie.
  2. Następnie, weźcie ołówek i spróbujcie powtórzyć wzór tak, aby wypełnił całe koło. W przypadku, gdy coś się wam nie uda, możecie wymazać gumką i spróbować jeszcze raz.
  3. Wybierzcie kolory kredek i flamastrów, które najbardziej wam się podobają.
  4. Flamastrami pociągnijcie po ołówkowym konturze.
  5. Tak przygotowaną „kolorowankę” wypełnijcie kredkami.
  6. Na koniec wytnijcie nożyczkami serwetkę i oryginalna ozdoba Waszego stołu gotowa!

Zobaczcie, jak formy i kolory mogą zmienić białą kartkę papieru w wyjątkowy obiekt. Pobawcie się w kreatorów. Jeśli chcecie podzielić się z nami efektami Waszej pracy – piszcie na adres: edukacja@plockagaleria.pl

Poniżej arkusz, który możecie wydrukować na domowej drukarce, a potem twórczo się bawić. Arkusz nadaje się do otwarcia w nawet najprostszych programach graficznych, na komputerach i tabletach.

Pliki do pobrania

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

17 18 9 13 15 7

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl