Płocka Galeria Sztuki

MŁODZIEŻ

WARSZTATY I WYDARZENIA EDUKACYJNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH OFERTA STAŁA:

Propozycja wydarzeń i warsztatów stałych jest ofertą odpłatną, skierowaną przede wszystkim do grup zorganizowanych. Istnieje możliwość zorganizowania spotkania dostosowanego do mniejszych grup lub do osób indywidualnych. Więcej informacji pod numerem telefonu: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40.


1. KOLAŻ (wiek: 12+)
Młodzi zostaną zapoznani z terminem collage. Dowiedzą się, skąd wzięła się nazwa tej techniki i jakie są najbardziej znane dzieła. Warsztaty będą również polem do dyskusji nad pojęciami collage, found footage i moodboard. W drugiej części zajęć uczestnicy stworzą kolaż.
Czas trwania zajęć: 60 – 90 min.

2. Czy znak graficzny to już PLAKAT? (wiek: 12+)
Co to jest plakat i jakie pełni funkcje? Czy znak graficzny to już plakat? Warsztaty plastyczne mają na celu zapoznanie się z gatunkiem grafiki użytkowej oraz jej współczesnym zastosowaniem. Uczestnicy zajęć stworzą plakaty do przygotowanych haseł.
Czas trwania zajęć: 60 – 90 min.

3. FORMA OTWARTA (wiek: 12+)
Zajęcia na pograniczu sztuk wizualnych i dziedzin projektowych, mające na celu wprowadzenie do ogólnie pojętego designu, czyli projektowania mebli, oświetlenia, wnętrz, wystaw, architektury. Uczestnicy warsztatów zapoznają się m.in. z pojęciami: forma, faktura, kolor, przestrzeń, architektura, urbanistyka, etc.
Czas trwania zajęć: 60 – 90 min.

4. Wykłady z cyklu: Porozmawiajmy o… Alfabet designu (wiek: 12+)
Wykłady mają na celu przybliżenie dziedzin sztuki trudnych do ekspozycji lub nieprezentowanych w muzeach i galeriach. Podczas spotkań poruszane będą tematy związane z wzornictwem, sztuką użytkową i architekturą. Wykłady poświęcone są projektantom, artystom i twórcą, których dzieła nieustannie fascynują kolejne pokolenia.
Spotkania w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 11:30. Wykłady nie wymagają wcześniejszego zapisu i są w cenie biletu wstępu.
Czas trwania: 45 – 60 min.

5. Tematyczne oprowadzanie z przewodnikiem (wiek: 12+)
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania aktualnych wystaw z przewodnikiem, który przybliży problematykę prezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy. Oprowadzanie jest świetną okazją do zapoznania się ze współczesnymi dziełami sztuki, a także powtórką przed egzaminami z historii sztuki.
Czas trwania: 45 – 60 min.

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl