Płocka Galeria Sztuki

Ładowanie Wydarzenia

Komiksy są super!

1 czerwca 2022, 10:00
  • To wydarzenie minęło.
Plakat do wystawy Komiksy są super to kolaż kilku rysunków

W środę 1 czerwca, w Dzień Dziecka od godziny 10.00 Płocka Galeria Sztuki zaprasza całe rodziny na zwiedzanie wystawy plenerowej „Komiksy są super!”. Dodatkowo, tylko w tym dniu PGS zaprasza od godziny 12.00 do 15.00 do udziału w loterii fantowej oraz w sesji zdjęciowej dla opiekunów i ich pociech. Szykujemy też inne niespodzianki. Ekspozycję, prezentowaną na wielkoformatowych planszach, będzie można oglądać na dziedzińcu Galerii do 26 czerwca 2022 roku.

Wystawę tworzą prace, które zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie na komiks dla dzieci im. Janusza Christy. Relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe, a także emocje w wielu odcieniach to tylko niektóre z tematów podejmowanych przez twórców konkursowych prac, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą. Autorami prac są: Marta Falkowska, Berenika Kołomycka, January Nestor Misiak, Sztybar i Agnieszka Świętek, Katarzyna Urbaniak.

Twórcy komiksów zapraszają do przeżywania przygód razem ze stworzonymi przez nich postaciami. Sztybar i Świętek uczynili bohaterem swojej opowieści Rufusa, który nie rozumie, dlaczego inne zwierzęta go unikają. Jego życie zmieni się, gdy zaopiekuje się nim małżeństwo… owiec. Marta Falkowska zaprasza do przeżywania razem z Tosią i jej kotem Panem Preclem badawczej wyprawy w poszukiwaniu Pietrostwora, którego odcisk wielkiej łapy znalazła w swoim ogródku. Berenioka Kołomycka w swoim komiksie o Malutkim Lisku i Wielkim Dziku przypomina, że w trudnych sytuacjach może ocalić nas spokój i wsparcie przyjaciół.

Wystawa powstała we współpracy z Fundacją Czas Dzieci.

Janusz Christa (1934–2008) to jeden z prekursorów i najwybitniejszych artystów w historii polskiego komiksu, twórca takich popularnych serii jak: Kajko i Kokosz, Kajtek i Koko, Gucek i Roch. Christa ceniony jest przede wszystkim za mistrzowski warsztat i perfekcyjną kreskę. Christa rysował bardzo stylowo, pewną i wyrazistą kreską. Jego fabuły były lekkie i dowcipne, często zawierały aluzje do rzeczywistości PRL. Tworzył komiksy przede wszystkim dla młodych odbiorców.

Szczegóły

  • Data: 1 czerwca 2022
  • Godzina: 10:00
  • Kategoria Wydarzenie:

Wszystkie Wydarzenia

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl