Płocka Galeria Sztuki

Ładowanie Wydarzenia
Płocka Galeria SztukiWydarzeniaPamiętajcie o ogrodach

Pamiętajcie o ogrodach

18 listopada 2022, 12:00 - 4 grudnia 2022, 18:00
  • To wydarzenie minęło.

Wystawę, prezentowaną w Płockiej Galerii Sztuki od 18 listopada do 4 grudnia, tworzą prace nadesłane na II Międzynarodowe Biennale „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”.  Obok wiersza „Pamiętajcie o ogrodach” polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza Jonasza Kofty (1942-1988), inspiracją konkursową i motywem przewodnim był ogród w różnorodnych aspektach. W konkursie wzięła  udział uzdolniona plastycznie młodzież z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorem konkursu jest I Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Płocką Galerią Sztuki. Honorowy patronat nad Biennale objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej prof. Piotr Gliński, Polski Komitet do spraw UNESCO oraz ambasadorzy Republiki Czeskiej, Węgier, Słowacji, Litwy i Ukrainy.

Na konkurs wpłynęło 840 prac z 32 szkół sztuk plastycznych. Oficjalne ogłoszenie wyników, połączone z uroczystością wręczenia dyplomów i nagród oraz wernisażem wystawy pokonkursowej, odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki w piątek 18 listopada o godz.12.00. Wówczas też zostaną wręczone dyplomy laureatom w kategoriach rysunku, malarstwa, grafiki warsztatowej, grafiki komputerowej, a także nagrody Przewodniczącego Międzynarodowego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke i Dyrektor I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku Małgorzaty Mroczkowskiej. Grand Prix otrzymała Julia Multan, uczennica płockiego „Plastyka”. Pozostałe nagrody pojadą do szkół plastycznych w Częstochowie, Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Zakopanem, Supraślu i Zabrzu, a I nagroda w kategorii grafiki komputerowej do słowackiej Bratysławy. Ponadto,  uczeń płockiego PLSP Jakub Kacprzak otrzymał nagrodę Dyrektora tej placówki, a Emilia Janowska z Opola – Przewodniczącego Jury konkursu.

Dla młodych adeptów sztuki, obok nagrody czy wyróżnienia, prezentacja prac w Płockiej Galerii Sztuki to zapewne udany debiut i doskonały początek drogi artystycznej.

Szczegóły

  • Start: < 18 listopada 2022, 12:00
  • Koniec: 4 grudnia 2022, 18:00
  • Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl