Płocka Galeria Sztuki

Ładowanie Wydarzenia
Płocka Galeria SztukiWydarzeniaPaździernik w Płockiej Galerii Sztuki

Październik w Płockiej Galerii Sztuki

6 października 2023, 18:00 - 28 października 2023, 18:00
  • To wydarzenie minęło.

Na jesienne dni Galeria przygotowała propozycje artystyczne i edukacyjne. Już w piątek 6 października zostanie otwarta wystawa „Bujanie w obłokach – Kiedy odpłynę?”, którą tworzą prace dwóch artystek uprawiających odmienne style sztuki – malarstwo Julii Curyło i rzeźby Emilii Boguckiej. Zaprosimy również do uczestnictwa w warsztatach, wykładzie i kuratorskim zwiedzaniu prezentowanej wystawy.

6.10.2023 (piątek), godz. 18.00 – wernisaż wystawy rzeźby Emilii Boguckiej  i malarstwa Julii Curyło „Bujanie w obłokach – Kiedy odpłynę?” Wystawa jest spotkaniem z twórczością dwóch artystek, które w swoich pracach poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące kondycji współczesnej sztuki, relacji między rzeczywistością a marzeniami, a także odniesień do popkultury i tradycji. Jak informuje kuratorka wystawy Diana Stajszczak, „jest to próba odpowiedzi na pytania dotyczące miejsca sztuki współczesnej w otaczającym nas świecie. Jak daleko możemy posunąć granice wyrazu artystycznego? Jakie relacje zachodzą między odwołaniami do tradycji a poszukiwaniem nowych form? Jakie role pełni sztuka w odzwierciedlaniu i kształtowaniu naszych marzeń i rzeczywistości?”. Julia Curyło w swoich dziełach łączy niekonwencjonalny miks stylów, który można by określić neo-pop-artowym surrealizmem. Jej wielkoformatowe prace emanują żywymi barwami i pełną emocji treścią. Emilia Bogucka tworzy rzeźby o subtelnej sensualności i abstrakcyjnej formie, często kobiety w różnych postawach i nastrojach. Wstęp wolny.

13.10.2023 (piątek), godz. 16.00-17.30 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Utkane i wydziergane – zabawki ręcznie robione” Kolejne spotkanie z cyklu warsztatów „Sztuka z tradycją przeplatana”, gdzie inspiracją do działań artystycznych są tradycje, kultura i sztuka ludowa. Robótki ręczne, takie jak dzierganie, szydełkowanie, haftowanie i tkanie, mają długą i bogatą historię. Choć dzisiaj mogą być postrzegane jako hobby lub sposób na relaks, kiedyś były niezbędne w życiu codziennym. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, co można wyczarować na szydełku, gdzie szukać inspiracji, jak czytać schematy, czym jest łańcuszek, słupek i półsłupek. Wynikiem działań praktycznych będzie wykonanie maskotki. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 23 lub 24 366 43 20.

17.10.2023 (wtorek) w godz.16:00 – 17:30 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Moodboard. Wizualizacja naszych myśli” (wiek: 12/13+)

Co to jest moodboard i do czego służy? Dlaczego warto posługiwać się tym narzędziem? Zajęcia mają na celu zapoznanie się z pojęciem moodboard i sposobem jego wykorzystywania w procesie kreatywnym. Inspiracją do działań artystycznych będzie sztuka, rzemiosło oraz architektura współczesna. Osoby uczestniczące w zajęciach będą miały możliwość wyrażenia swoich myśli, idei czy koncepcji w formie tablicy inspiracji. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 23 lub 24 366 43 20.

19.10. 2023 (czwartek) – godz. 10.30 – wykład „Twój Vincent i Chłopi – pełnometrażowe animacje malarskie” Tuż po polskiej premierze filmowej Chłopów artystka Zofia Słupczyńska, członkini zespołu polskiego malarzy przy produkcji filmów Mój Vincent i Chłopi, opowie o swojej pracy nad animacja malarską. Reżyserzy DK Welchman i Hugh Welchman za pomocą animacji, stworzonej techniką malarską – podobnie, jak w przypadku Twojego Vincenta – ożywili docenioną Nagrodą Nobla powieść Władysława Reymonta.  Animacja, utrzymana w estetyce polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku, zdobyła nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Wstęp na wykład w cenie biletu.

25.10. 2023 (środa), godz. 16.00 – oprowadzanie po wystawie rzeźby Emilii Boguckiej  i malarstwa Julii Curyło „Bujanie w obłokach – Kiedy odpłynę?”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Artystów, Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z przewodnikiem, która przybliży problematykę prezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematami wystaw. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu.

28.10. 2023 (sobota), godz. 14.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie rzeźby Emilii Boguckiej  i malarstwa Julii Curyło „Bujanie w obłokach – Kiedy odpłynę?”

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy z jej kuratorką Dianą Stajszczak, która przybliży problematykę prezentowanych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematami wystaw. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu.

Szczegóły

Organizator

Miejsce wydarzenia

Wszystkie Wydarzenia

Zobacz nasze wystawy

Galeria zdjęć

11 10 19 20 16 15

Zobacz więcej zdjęć

Obserwuj nas na bieżąco

Zapisz się do newslettera

© 2024 Płocka Galeria Sztuki. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Hedea.pl